Aktuality

Frýdek≈Místek v americkém televizním vysílání

Frýdek≈Místek v americkém televizním vysílání

Frýdek-Místek se opět objevil v americkém televizním nekomerčním vysílání televizní společnosti Czech-American TV, které sleduje 2,5 milionu diváků v šedesáti amerických městech na televizních obrazovkách a další desítky tisíc diváků prostřednictvím internetového vysílání na webových stránkách. Hlavním posláním tohoto vysílání je rozšířit povědomí o České republice, ukázat české regiony, zviditelnit destinace a přiblížit české kulturní dědictví. Mezi důležité partnery vysílání patří krajské úřady, města a příspěvkové organizace, které se na tvorbě vysílání podílejí například tím, že televizi poskytují kvalitní videomateriály o svém okolí a mají tak možnost se zviditelnit u několika miliónového počtu zahraničních turistů a vyzdvihnout místo, které stojí za návštěvu.Vysílání o Frýdku-Místku vzniklo díky spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje. Záznam vysílání  můžete zhlédnout ZDE.
více informací
Frýdek≈Místek hledá opět nejlepší štrúdl!

Frýdek≈Místek hledá opět nejlepší štrúdl!

Frýdek≈Místek hledá i v letošním roce ten nejlepší štrúdl. Myslíte, že právě vy pečete ten nejlepší? Tak se přihlaste do třetího ročníku soutěže. Vyhlášení nejlepších štrúdlů se uskuteční na akci Frýdek≈Místek plný chutí a X. Beskydské rekordy v sobotu 18. srpna 2018 v Parku Pod zámkem od 10.00 hodin. Právě zde rozhodne odborná porota, který je ten nejlepší. Jako v minulém roce se bude soutěžit ve dvou kategoriích, a to sladký a slaný štrúdl. Přihlášení do soutěže je úplně jednoduché. Ti, kteří mají zájem se zapojit do soutěže, a je jedno, zda je to dítě, prarodič, amatérský nebo profi cukrář, se mohou přihlásit prostřednictvím formuláře na webu www.fmplnychuti.cz. „V sobotu 18. srpna pak stačí přinést svůj vlastnoručně upečený štrúdl a počkat na verdikt odborné poroty. Vítězové jednotlivých kategorií pak obdrží hodnotné ceny,“ láká do soutěže Nikola Laníková z pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. Vítězné recepty z předchozích ročníků a podmínky soutěže mohou zájemci nalézt na webových stránkách akce Frýdek≈Místek plný chutí www.fmplnychuti.cz 
více informací
FM CITY FEST již klepe na dveře

FM CITY FEST již klepe na dveře

Již příští sobotu proběhne jedna z největších akcí ve Frýdku Místku pro rok 2018! První ročník hudebního festivalu FM CITY FEST aneb festivalu, který roztančí celé město, se uskuteční 14.7.2018 v areálu textilek na Staroměstské ulici. Festival bude nabit nejlepšími hvězdami české hudební scény, kde si každý přijde na své. V areálu, který se otevře ve 12:00 hodin, se můžete těšit na 3 stage nabité hudebními hosty, gastro zónu, odpočinkovou a relax zónu a soutěže. Chybět nebude ani doprovodný program, při kterém si budete moct vyzkoušet automobilové trenažéry, školu čepování, skákací hrad nebo si nechat pomalovat obličej. PROGRAM: MONETA STAGE 12:45—13:40     POETIKA 14:35—15:35     BARBORA POLÁKOVÁ 16:45—17:50     DAVID STYPKA 19:00—20:00     MIRAI 21:05—22:05     ANNA K. 23:15—00:10     LENNY BROSE STAGE 13:45—14:35     JAKUB DĚKAN 15:40—16:40     POKÁČ 17:55—18:55     LIGHT AND LOVE 20:05—21:00     JOHN WOLFHOOKER 22:10—23:10     MŇÁGA A ŽĎORP 00:15—01:05     PAULIE GARAND   VSTUPNÉ: - 399 Kč do 13.7. nebo do vyprodání - VIP vstupenka - 2499 Kč, catering + občerstvení v ceně Vstupenky zakoupíte online na www.fmcityfest.cz  nebo v Turistickém informačním centru ve Frýdku, Místku a Frýdlantu n. O.   Více informací o festivale najdete ZDE.
více informací
Splav "U Žida" je dokončen

Splav "U Žida" je dokončen

Rekonstrukce splavu, která trvala rok a půl je dokončena a lidé z okolí mohou začít toto místo opět plně využívat. Nejenže se vybudoval nový rybí přechod pro lepší migraci vodních živočichů, ale také byl splav obohacen o malby, které zaujmou nejen děti. Díky rekonstrukci se ze známého splavu, který byl již v minulosti hojně využíván zdejšími obyvateli, stalo pěkné místo k rekreaci a koupání pro parné dny letošního léta. Jelikož ke splavu vede cyklostezka a v okolí se nachází restaurace, je toto místo jednoduše dostupné i pro obyvatelé okolních měst, kteří chtějí trávit volný čas u vody.   Zdroj: Petr Pavelka, Magistrát města Frýdku-Místku
více informací
Lysohorská nej zahajují sezónu

Lysohorská nej zahajují sezónu

V úterý 10. července startuje další sezóna oblíbených komentovaných výstupů na Lysou horu, které pořádá Turistické informační centrum Frýdek≈Místek. Netradiční výstup rozložený do několika zastávek s vědomostním kvízem je ideálním tipem nejen pro rodiny s dětmi. Až do začátku října se mohou v pravidelných termínech vydat na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd zájemci, kteří chtějí poznat Lysou horu jinak nebo jsou třeba fyzicky méně zdatní. „Trasa je fyzicky náročná s převýšením 700 metrů, ale právě díky několika zastávkám je výstup mnohem jednodušší, příjemnější a pestřejší,“ láká Dagmar Janovská z Turistického informačního centra.Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli přiblíží v průběhu 2,5 - 3 hodin nejen historii Lysé hory, ale také pověsti o Ondrášovi – pánovi Lysé hory, představí jeskyně na Lukšinci nebo seznámí s kříži, které se cestou míjejí a upozorňují na to, že není radno hory podceňovat. K Lysé hoře neodmyslitelně patří také jeho dominanta – vysílač, ale také meteorologická stanice či znovu postavená vyhořelá Bezručova chata. To vše průvodce neopomene zmínit, a stejně tak ukáže za krásného počasí úchvatné výhledy na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru či vzdálené tatranské štíty. „Zájemci o výstup si mohou své místo rezervovat nejpozději 3 dny předem plánovaným termínem na tel. čísle 603 264 058. Začátek trasy je vždy v 8.30 hodin u Lanového bludiště Opičárna v Ostravici. Za výstup v předem stanoveném termínu pro veřejnost zaplatí účastníci poplatek 50,-Kč, za děti do 6 let se neplatí,“ uzavírá Dagmar Janovská.Termíny výstupů pro rok 2018: 10.7.2018, 22.7.2018, 31.7.2018, 5.8.2018, 14.8.2018, 26.8.2018, 2.9.2018, 16.9.2018, 23.9.2018, 7.10.2018 Další informace o komentovaných výstupech najdete ZDE.
více informací
Turistické informační centrum vyrazí mezi návštěvníky a obyvatele Frýdku≈Místku

Turistické informační centrum vyrazí mezi návštěvníky a obyvatele Frýdku≈Místku

Letní turistická sezóna začíná nabývat na intenzitě, a proto Turistické informační centrum Frýdek≈Místek vyráží již třetím rokem mezi turisty. Návštěvníci statutárního města Frýdku-Místku a Beskyd se tak mohou setkat opět s mobilními informátory na kolech i pěšky, kteří budou lákat na zdejší turistickou nabídku. Mobilní informátory poznají lidé především podle výrazných zelených triček s označením Tourist Info. Do města budou na kolech vyjíždět vždy v úterý a pátek a návštěvníci se s nimi potkají třeba u přehrady Olešná nebo na Zámeckém náměstí. Ve čtvrtky budou vyrážet pěšky také do Beskyd.„Mobilní informátoři zájemcům poradí, kam se vydat na výlet, jaké další atraktivity mohou ve Frýdku-Místku a okolí navštívit nebo pozvou na významné akce, které se ve městě konají. Jen v loňském roce jsme takto poradili více než 1500 turistům a rozdali na 2000 propagačních materiálů,“ říká koordinátorka projektu Petra Kociánová z Turistického informačního centra Frýdek-Místek. Projekt „Mobilní informační centrum“ si rok od roku získává čím dál větší popularitu. „Například v loňském roce informátory oslovovali sami i zahraniční turisté, neboť jsou zřejmě zvyklí, že v zahraničí tyto služby běžně fungují. Jsme proto rádi, že jsme byli nápomocni při jejich plánování výletů a mohli je vybavit i propagačními materiály v cizím jazyce,“ uzavírá Petra Kociánová.
více informací
Z Frýdku≈Místku i s koly do Beskyd

Z Frýdku≈Místku i s koly do Beskyd

Cyklistická sezóna je v plném proudu a pokud chcete vyrazit i s koly do Beskyd, není nic jednoduššího než si zarezervovat své místo v cyklobusu. Cyklobus zastavuje ve Frýdku-Místku na zastávce Beskydská a je v provozu od 16. června do 1. července a od 1. září do 16. září pouze o sobotách, nedělích a státem uznané svátky, od 2. července do 31. srpna pak jezdí denně.Kapacita přívěsu na kola je 34 jízdních kol. Cena přepravy jednoho kola činí 15,-Kč bez ohledu na vzdálenost. Jízdenku s místenkou je možné zakoupit na internetových stránkách jizdenky.arriva.cz, případně ve vozidle, u řidiče autobusu. Jízdní řád cyklobusu najdete ZDE.
více informací
Olešná bude v jeden čas patřit eXtrémním závodům na kolech i bruslích

Olešná bude v jeden čas patřit eXtrémním závodům na kolech i bruslích

Přehrada Olešná ve Frýdku-Místku se letos stane dějištěm hned dvou eXtrémních závodů. V závodu INLINE24 změří síly bruslaři a v novém MTB závodu PH24 příznivci cyklistiky. Oba závody odstartují v areálu přehrady Olešná v sobotu 23. června. Cyklisté se vydají na trať v 10.45 hodin a bruslaři v 11 hodin. Připraveny budou i hobby závody, závody pro děti a nově taky laser run pro širokou veřejnost. Lokalita přehrady Olešná patří čím dál častěji mezi vyhledávaná místa pro pořádání kulturních i sportovních akcí. „Těší mě, že pořadatelé tradičního závodu IN-LINE24 přišli s dalšími novinkami a uzavřený okruh kolem Olešné tak bude mnohem více využit a nabídne sportovní vyžití i pro příchozí návštěvníky. Pro děti jsou v sobotu dopoledne od 9 do 10 hodin připraveny závody na inlinech Okolečko. Dospělí budou moci po registraci odstartovat spolu se závodníky na dva nebo čtyři okruhy bajkerového závodu PH24, přičemž okruh vede z Olešné přes Palkovické hůrky kolem rozhledny Panoráma na Kabátici u Chlebovic zpět na Olešnou. A aby toho nebylo málo, tak přímo v campu Olešná bude připraven LASER RUN, tedy menší okruh pro běh a střelbu z laserové pistole pro širokou veřejnost bez omezení věku. Pro nesportovce pak může být zajímavé sledovat cvrkot dvou souběžně probíhajících a zcela odlišných závodů na jednom místě,“ přiblížil připravované dění na Olešné primátor města Michal Pobucký. „Bruslaři i bajkeři budou míst společné zázemí, kemp i občerstvovačku. Trasu ale mají každý svou vlastní. V žádném úseku se neomezí. Okruh bajkerů nepovede po in-line stezce, ale terénem vedle ní a v místě zvaném “Charon Bridge”, kde bruslaři pojedou přes úzkou lávku, se bajkeři dostanou z areálu jeho podjetím,“ přiblížil za pořadatele závodu Libor Uher s tím, že in-line dráhu bude už tradičně překlenovat nadchod, pro přechod z jedné strany trasy na druhou, a hned vedle něj letos navíc vyroste velký nadjezd, kterým se budou do vnitřního prostoru areálu dostávat cyklisté. „Tato sportovní akce bude zase v něčem jedinečná a opět k nám přiláká návštěvníky z různých koutů republiky i zahraničí, což přispívá k propagaci celé rekreační lokality přehrady Olešná. Akce podobného typu si zaslouží naši podporu, a to nejen proto, že zvyšují atraktivitu dané lokality a prestiž města, ale i proto, že nabízí obyčejným lidem neobyčejnou atmosféru mistrovských závodů a možnost zasoutěžit si bok po boku mnohdy profesionálních sportovců,“ dodal primátor Michal Pobucký. Závod pořádá horolezec Libor Uher. Hlavním partnerem akce je statutární město Frýdek-Místek a akci podporují také městské společnosti. Technické služby, zajišťují úpravu trasy před závodem i její značení, Sportplex, poskytuje zázemí v areálu přehrady, Frýdecká skládka, stará se o svoz odpadků a městská policie, která dohlíží na bezpečnost závodníků i návštěvníků. UZAVŘENÍ CYKLOSTEZKY PRO VEŘEJNOST: Z bezpečnostních důvodů bude cyklostezka kolem přehrady Olešná po dobu eXtrémních závodů zcela uzavřena. VEŘEJNOSTI BUDE VSTUP NA CYKLOSTEZKU ZAKÁZÁN, a to od 10 hodin v sobotu 23. června do 11 hodin v neděli 24. června. Pro přecházení z jedné strany tratě na druhou poslouží speciální lávka poblíž restaurace U Toma. Doprava:Autobusové linky č. 5 a 6 budou mít v sobotu a částečně i v neděli výjimečně zastávku až u letního aquaparku. Naopak autobusová zastávka U Václavíků - bude od soboty do neděle 13 hodin bez náhrady zrušena.Uzavřeny budou některé příjezdové komunikace, a to k místnímu jacht klubu, k restauraci Rybárna a k restauraci Muroňka. K Muroňce bude možný příjezd ze strany od Palkovic. Přístup k restauraci Rybárna bude možný pouze pro pěší, a to po chodníku a za účasti pořadatelů závodu. Restaurace U Toma a restaurace Terasa budou přístupné z ulice Nad Přehradou, tedy ze zadní strany. Více informací k jednotlivým závodům – INLINE 24 a PH24.   Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku
více informací
Největší frýdeckomístecký festival začíná

Největší frýdeckomístecký festival začíná

Už dnes (středa 20. června) vypukne jedinečný frýdeckomístecký festival Sweetsen fest - Frýdek-Místek sobě!Nenech si ujít přehlídku toho nejlepšího z frýdeckomístecké hudební scény spolu s "andělským" triem - Mirai, David Stypka & Bandjeez a Marian Friedl & Beránci a vlci v jedinečném prostředí přehrady Olešná! Na Olešnou vás převezou retro autobusy, které budou vyjíždět ze tří směrů od 15 do 19 hodin: zastávky Poliklinika, vlakové nádraží a Zámecké náměstí. Jako jízdné můžete přispět místním humanitárním organizacím ADRA Frýdek-Místek, Charita Frýdek-Místek a Podané ruce. Program slavnostního zahájení festivalu: 14:00 – 19:00 bohatý doprovodný program a atrakce pro děti i celou rodinu 18:00 – 22:30 Big BLAST! Band a frýdecko-místečtí hosté Andělské trio: Mirai, Marian Friedl & Beránci a vlci, David Stypka & Bandjeez Dále vystoupí: René Souček, Martin Chodúr, Hana Kopřivová, Behind the Door, Šuba Duba band, Milan Michna, Plyš, Milan Cyrus, studenti Základní umělecké školy Frýdek-Místek a další…  23.00 – 1:00 Electroswing afterparty: DJs Troz Savoy & Mr. Harwey Miller   Těšit se můžete na největší scénu v historii festivalu, program na pláži i na vodní hladině, vyhlídkové lety vrtulníkem. Festival pokračuje i v další dny na různých místech Frýdku-Místku. Program najdeš ZDE.  
více informací
Veřejná výzva v rámci mikroprojektu „Kampaň Visitfm“

Veřejná výzva v rámci mikroprojektu „Kampaň Visitfm“

Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. hledá zájemce o spolupráci v rámci připravovaného projektu s názvem „Kampaň Visitfm“ Realizátor chce představit město Frýdek-Místek polským návštěvníkům a to prostřednictvím jedinečných zážitků ve Frýdku-Místku formou produktu, který nabízí církevní, poznávací turistiku a také gastro nabídku. Cílem je zvýšit povědomí o městě a jeho blízkém okolí. Přihlásit se mohou provozovatelé a majitelé subjektů s nabídkou gastro výrobků a specialit, kteří splňují tyto kritéria:• Nabídka specialit s tradiční recepturou• Výroba ve Frýdku-Místku a blízkém okolí• Pořádání pravidelných exkurzí pro veřejnost• Možnost parkování pro osobní automobily i autobusy v blízkosti provozovny• Zapojení do regionální návštěvnické karty BeskydyCard   Bližší informace včetně podmínek zapojení do projektu poskytne: Nikola Laníková, DiS., lanikova.nikola@beskydy-info.cz, platnost výzvy od 18. 6. 2018 – 2. 7. 2018       Mikroprojekt „Kampaň Visitfm“ CZ.11.2.45/0.0./0.0/16_011/0001467 je financován z EFRR prostřednictvím Fondu mikroprojektů Euroregionu Beskydy Interreg V-A Česká republika - Polsko
více informací
Nová sezóna v autokempu Olešná brzy začíná

Nová sezóna v autokempu Olešná brzy začíná

Nová sezóna začíná už i v autokempu Olešná. Areál bude znovu zprovozněn a otevřen pro veřejnost od 25. června 2018. Autokemp, který je během noci hlídán bezpečnostní službou, nabízí ve svém okolí návštěvníkům cyklostezku vhodnou i pro in-line bruslení, aquapark či volejbalové hřiště. Přehrada se pak dá využít k mnoha vodním sportům. Návštěvníci se mohou těšit na řadu novinek, které pro ně autokemp přichystal. Mezi ně patří například přístavba dvou sprch a toalet pro ženy, nová kuchyňka a taky nově vytvořená jídelna. Jednou z dalších novinek je i postřik proti klíšťatům, který hosté určitě v tomto období, kdy je klíšťat všude mnoho, ocení. Pro více informací o areálu, jeho službách a akcích navštivte stránku autokempu ZDE.
více informací
Přijďte navštívit chrámy Frýdku-Místku

Přijďte navštívit chrámy Frýdku-Místku

Projekt Otevřené chrámy, který se minulým rokem těšil velké návštěvnosti a zájmu, pokračuje i tento rok. Během projektu, který probíhá od 1. května do konce října 2018, se otevře dohromady 33 kostelů, bazilik, věží i katedrál. Během tohoto období budou mít návštěvníci možnost zavítat do těchto vybraných památek kromě bohoslužeb i ve všední dny, kde jim bude zajištěna průvodcovská služba. Ve Frýdku-Místku můžete navštívit tyto kostely: Frýdek-Místek, část Frýdek, Kostel sv. Jana Křtitele (otevřena pouze věž) Frýdek-Místek, část Místek, Kostel sv. Jana a Pavla Nejvýznamnější otevřenou stavbou ovšem bude frýdecká Bazilika minor Navštívení Panny Marie, která se stala tento rok národní památkou. Jedná se i o jeden z nejnavštěvovanějších kostelů. Baziliku si můžete přijít prohlédnout každý den kromě pondělí. V okolí Frýdku-Místku pak můžete navštívit i tyto kostely: Hukvaldy, Kostel sv. MaxmiliánaBystřice, Kostel Povýšení sv. KřížeSedliště, Kostel Všech svatých v SedlištíchKunčice pod Ondřejníkem, Kostel sv. ProkopaPrašivá (obec Vyšní Lhoty), Kostel sv. Antonína Paduánského Vstup i průvodci v kostelích jsou zdarma, seznam všech staveb a jejich přesné otevírací doby můžete najít ZDE.  
více informací