Přijďte se v sobotu 9. června na frýdecké Zámecké náměstí podívat, jak pracují složky Integrovaného záchranného systému. V čase od 9.00 do 13.00 hodin se můžete těšit na dynamické ukázky záchranářských prací, které budou plné akce a napětí.

Díky akci vám tak členové IZS zábavným způsobem ukáží, jak se v terénu poskytuje první pomoc při záchranných nebo likvidačních pracích. Jejich práce musí být sehraná, aby při různých mimořádných událostech nebo dopravních nehodách zachránili lidské životy, ochránili majetek a minimalizovali škody při živelných pohromách.

Celé dopoledne je určeno nejen dětem, ale i dospělým. Setkáte se zde s hasiči, záchranáři, policisty, strážníky a členy horské služby. Připraveny budou také dynamické ukázky, kdy při jedné z nich uvidíte vyproštění osob z havarovaného hořícího vozidla.

Připraven bude také doprovodný program, který zajistí taneční skupina Dancepoint a Funky Beat či Středisko volného času Klíč.

Upozornění:
Zámecké náměstí bude po celou dobu akce uzavřeno. Autobusová zastávka „Zámecké náměstí“ bude v době od 6.00 do 15.00 hodin zrušena a nahrazena zastávkou „Revoluční“.

Akci pořádá Statutární město Frýdek≈Místek.