První srpnová sobota bude ve znamení bigbeatu a piva. Ve Frýdku-Místku se chystá další ročník oblíbeného festivalu Pivopění. Více než dvě desítky malých pivovarů, stánků s kulinářskými specialitami a především skvělá hudba, to slibuje dnes již tradiční festival Pivopění. Milovníci piva a dobrého jídla se mohou těšit na celou řadu výborných kapel. Ve Frýdku si zahrají Downbelow, Michal Ambrož & Hudba Praha, Jolly Joker nebo třeba Ducháček a Garage.

Více než 20 pivovarů na jednom místě

Letos na Pivopění ochutnáte značky piva z Moravskoslezského kraje i z krajů sousedních. Nabídka bude velmi pestrá a svá piva nabídnou také sládci z Polska a Slovenska. Ležáky, IPY i jiná svrchně kvašená piva, ovocná piva a různé další speciály z produkce malých řemeslných pivovarů i od vášnivých vařičů piva, kteří nabídnou svých pár litrů lahodného moku uvařených, když to řeknu s nadsázkou, doma na sporáku. Pochutnáme si na specialitách, které se hodí právě k pivu. Dáme si utopence, pomazánky, nakládané sýry, guláše, grilované speciality, polévky a mnohé další. Především děti asi potěší zmrzlinář se svým zmrzlinářským vozíkem. Oproti předchozím ročníkům se na Pivopění objeví i stánky dvou jihomoravských vinařství, aby i ti, kteří pivu zrovna neholdují, nezůstali na suchu.

Pivo a bigbít

Na festivalu zahrají kapely, které vzbudí nostalgii a hlavně rozproudí krev všem návštěvníkům. Na undergroundové koncerty 80. let budeme vzpomínat u koncertu Michala Ambrože & Hudby Praha. Michal Ambrož je jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény, zakládal kapely Jasná Páka, Hudba Praha i Divoký srdce. Charismatický zpěvák Tony Ducháček vystoupí s legendární pražskou rock'n'rollovou kapelou Garage. Texty jejich písniček jsou charakteristické unikátním periferním slangem se spoustou poetické imaginace. Další z vystupujících - skupina Půlnoc vznikla na základech legendárních Plastic People of the Universe, kteří zastupují takřka polovinu souboru. Repertoár Půlnoci tvoří výhradně skladby Mejly Hlavsy. Koncertují jen příležitostně a frýdeckomístecké Pivopění je jednou z výjimečných šancí si je poslechnout. V půl sedmé zahraje s překypující energií a kreativitou, kterou by jim mohli mnozí jen závidět klubová legenda 90. let Jolly Joker & P.B.U. Hned jako první zahrají Ty syčáci s poetickými chytlavými a hlavně trochu divými písničkami. Po nich nastoupí krnovská smečka Rockin' Jackals balancující mezi rockabilly a psychobilly. V pět buďte nachystaní na indie-rockové Downbelow s Davidem Kopřivou, talentovaným zpěvákem a kytaristou, který byl letos nominován na Cenu Jantar za rok 2017 v kategorii interpret roku, a Lukášem Horkým a Petrem Fucimanem.

Festival ve staré frýdecké textilce

Jedinečná atmosféra industriální architektury přelomu století je pro Frýdek-Místek charakteristická. V posledních letech se jí dostává pozornosti také díky kulturním akcím, které se ve starých textilkách konají. Pro Pivopění to bude letos už třetí ročník v areálu „osmičky“ na Staroměstské ulici. Akce bude nově nejen na prostorném nádvoří bývalého slezanského závodu, ale tentokráte i v části interiéru. Prostor bude otevřen pro stánky s pochoutkami, stolečky cateringu a dětskou zónu.

Na Pivopění je vstup zdarma.

Program
14.00 Ty syčáci
15.30 Rockin' Jackals
17.00 Downbelow
18.30 Jolly Joker & P.B.U.
20.00 Půlnoc
21.30 Ducháček a Garage
23.00 Michal Ambrož & Hudba Praha