Již potřetí se Frýdek≈Místek stane součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice – Czech Cycling Tour. Tento pátek 10. srpna najde na Zámeckém náměstí svůj cíl etapa Olomouc – Frýdek-Místek. Fanoušky čeká setkání s profesionálními cyklisty elitních mezinárodních týmů jako například Bora Hansgrohe, v jehož stáji jezdí i Leopold König nebo Peter Sagan. Kromě špičkové cyklistiky se diváci dočkají i kulturního programu, jehož hlavní hvězdou bude legendární hokejový brankář Dominik Hašek.

Divácky atraktivní bude průjezd Zámeckým náměstím okolo půl páté odpoledne, kdy peloton cyklistů se utká o rychlostní prémii. Kolem půl šesté se budou pak vracet z okruhu kolem města, a to po ulici Radniční, podél které mohou občané a návštěvníci města spolu s příznivci cyklistiky vytvořit kordón s pravou sportovní a cílovou atmosférou.

Do Frýdku-Místku dorazí cyklisté od Palkovic před půl pátou odpoledne. Peloton pak projede ulicí Palkovická, Kvapilova, 17. listopadu, J. Opletala,Revoluční až na Zámecké náměstí, odkud navážou na okruh kolem města, který povede na Sedliště, Bruzovice, Pazdernou, Dobrou, Nošovice, Vyšní Lhoty, Raškovice, Skalice a Starého Města. V cca půl šesté je plánován dojezd prvních závodníků.

Na Czech Cycling Tour se objeví týmy, které se letos zúčastnily Tour de France či Giro d´Italia a také další špičkové týmy z Norska, Polska, Rakouska a nově i z Japonska, jehož svěřenci se připravují na moravských silnicích na mistrovství světa v Innsbrucku.

Cyklistické týmy:
Bora Hansgrohe, Elkov Author, CCC Sporandi Polkowice, Bardiani CSF, Israel Cycling Academy, Wilier Triestibna - Selle Italia, Adria Mobil, Wibatech Merx 7R, Metec-TKH, Uno-X Norvegian Development Team, Felbermayr Simplon Wles, Sangemini MG. Kvis-Vega, Hrinkow Advaris Cycleang, Team Hurom, My Bike Stevens, Meridiana Kamen Team, Astana City, WSA Pushbikes, reprezentace Japonska

Dopravní omezení:
V trase závodu budou nutná dopravní omezení. Nepůjde o celodenní uzavírky, ale o tak zvané plovoucí uzavírky. Komunikace budou postupně uzavírány zhruba půl hodiny před příjezdem pelotonu a po jeho projetí budou opět plně průjezdné. Jediné větší omezení se dotkne Zámeckého náměstí ve Frýdku, kde bude v den závodu platit zákaz vjezdu.