Nenechte si ujít jedinečnou zábavu v kukuřičném bludišti! Novinka, která k nám teprve dorazila, se velké oblibě těší v USA, Velké Británii či Německu. V České republice můžete najít 30 různých kukuřičných bludišť, které jsou větší než fotbalové hřiště. A jedno z nich teď najdete také ve Starém Městě u Frýdku-Místku!

A proč právě nápad s kukuřičným bludištěm? Cílem projektu bludišť je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu, a to skrz mobily a sociální sítě, které většinou děti od venkovních a pohybových aktivit odvádí. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven.

Chcete zažít něco netradičního? Tak kukuřičné bludiště se vám určitě bude líbit. Oblíbí si ho hlavně ti, kteří milují zábavu a přírodu. Budete bloudit v kukuřičném poli, můžete soutěžit na čas nebo hádat tajenky. Bludištěm vás provede rodinka Kukuřičáků a každý člen této veselé kukuřičné rodinky si pro všechny milé návštěvníky něco nachystal.


A jaké dovednosti si děti i dospělí v bludišti prověří?
• orientaci a postřeh
• jak používat mapu a odhadovat vzdálenost
• týmovou spolupráci
• řešení hádanek
• prohloubení vztahu k historii, přírodě a kultuře
• zvýšení povědomí o ekologii – v bludišti jsou naučné tabule společnosti Ekokom, která návštěvníkům vysvětlí, jak správně třídit odpad včetně významu třídění

 

Aktuální informace ze dne 27.6.: Z důvodu, že pole zůstalo hodně kamenité, nebude v tomto roce bludiště ve Starém Městě u FM realizováno.


Další informace najdete na webu www.kukuricaci.cz