Ve Frýdku-Místku se mohou návštěvníci městě i jeho obyvatelé setkat s expozicí pod širým nebem, která je zaměřena na historii trhů ve městě. Ta vznikla jako zpestření Beskydských farmářských trhů k 750. výročí města. Výstava bude ke zhlédnutí až do půli listopadu, kdy se uskuteční poslední trh v letošním roce.

Panely jsou na místech, kde byly v minulosti pořádány trhy nebo se vyskytovali trhovci. Z panelů se například můžete dovědět, že na Třídě T. G. Masaryka před budovou Frýdecké spořitelny (dnes magistrát) byly umístěny cukrářské stánky, na Bruzovské ulici od jejího začátku u frýdeckého pivovaru až po budovu Dívčí obecné školy byly stánky provazníků, řemenářů, ševců a punčochářů, na Těšínské ulici bylo možno zakoupit hrnce a sklo, na Radniční ulici byly k dostání houně, čepice, nože a nůžky, na Farní ulici se dalo koupit dřevěné a plechové nářadí a nádobí a na náměstí pak hlavně textilní a konfekční zboží.

Kurátorem výstavy se stal Petr Juřák z Muzea Beskyd, se kterým si pravidelně v průběhu jara a podzimu povídáme o historii města v rámci Dnů s průvodcem.