Oddíl atletiky TJ Slezan Frýdek-Místek pořádá ve spolupráci se statutárním městem Frýdek-Místek Mezinárodní silniční běžecký závod „Hornická desítka“. Odstartuje v sobotu 4. listopadu od Národního domu v Místku.

Město pořádání závodu, kterého se v loňském roce účastnilo 2 913 běžců, podpořilo finanční částkou 500 tisíc korun. „Jedná se o velice prestižní závod, který má ve městě svou tradici a který láká na start stále více sportovců, nejen z Česka, ale i zahraničí. Mezi běžci budou i Slováci a Poláci. Každoročně také stoupá počet přihlášených dětí a mládeže, což je potěšující, protože se ukazuje, že pokud se sport podporuje, pak se mu lidé věnují. Do závodu investuje město nemalou částku i proto, aby startovné mohlo zůstat nízké, aby byl běžcům nabídnut co nejlepší servis a účast byla vysoká. Aby atmosféru závodu mohl okusit téměř každý běžecký fanda. Pro město je závod jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí, která městu zvyšuje prestiž a dělá dobré jméno za hranicemi města i republiky,“ řekl náměstek primátora Pavel Machala.

32. ročník Hornické desítky bude zahájen 4. listopadu v 9:30 hodin v Národním domě na ulici Palackého v Místku. Od 10:30 budou na programu závody pro rodiče s dětmi a pro děti, následovat budou závody pro mládež. V 13:35 hodin odstartuje Běh pro zdraví s délkou tratě 1000 m, což je jeden okruh parkem. Ve 14 hodin odstartuje závod mílařů s délkou trasy 3 333 m. Hlavní závod Hornická desítka s délkou tratě 10 000 m (10 km) odstartuje v 14.30 hodin.
Závodníci absolvují tři okruhy po ulicích, po nábřeží a parkem, vždy s proběhnutím kolem Národního domu. Povrch tratě je asfaltový, na nábřeží je dlažba. Trať je značena šipkami na vozovce a usměrňována pořadateli na všech křižovatkách.

Upozornění pro řidiče:
Řidiči by se měli připravit na omezení v dopravě. V době od 10 do 17 hodin budou uzavřeny ulice Politických obětí, Palackého a Bezručova. Ulice 28. října, v trase hlavního závodu, bude uzavřena až po křížení s ulicí Ke splavu a Stará Riviéra.

MHD:
Autobusové zastávky na ul. 28. října (Riviéra vodárna - Riviéra blok 27 - Riviéra kotelna - Domov seniorů) budou od 10 do 17 hodin zrušeny bez náhrady.

Propozice závodu viz příloha nebo na http://www.atletikafm.cz/hornicka-desitka/

 

Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku