Přijďte se zasnít, zameditovat anebo se jen tak pohroužit do velkolepého duchovního díla W. A. Mozarta obestřeného tajemstvími. Uvidíte, že podzim se rázem stane ještě barevnějším.

Na koncertě Symfonického orchestru Frýdek-Místek, který se koná 16.11. ve 20.00 hodin v Národním domě v Místku, zazní Mozartovo Requiem, soubor čtrnácti symfonických skladeb se sborovými i sólovými zpěvy, psaných v roce 1791 na zakázku hraběte Franze von Walsegg Stuppach. Během psaní Mozart na sklonku roku po krátké nemoci zemřel. V díle následující rok pokračoval jeho žák Franz Xaver Süssmayr, který použil Mozartovy vlastnoručně psané partitury a dokončil Requiem do podoby jakou známe dnes.

Na koncertě bude současně slavnostně pokřtěno nové album Symfonického orchestru Frýdek-Místek s názvem Klasika. Ochutnávku najdete již teď na webu www.sofm.cz.

Účinkují: Symfonický orchestr Frýdek-Místek, Lašský smíšený pěvecký sbor Baška, Pěvecký sbor Smetana Frýdek-Místek a Pěvecké sdružení Martinů Třinec.
Sólisté: Karolína Levková: soprán, Soňa Jungová: alt, Petr Němec: tenor, Martin Gurbaľ: bas
Diriguje: Zdeněk Smolka
Vstupné: 150,- Kč plná cena / 80,- Kč senioři, studenti a ZTP. Vstup zdarma pro všechny předplatitele KPH a skupiny Zámecké koncerty. On-line předprodej na www.kulturafm.cz, v pobočkách BIC a v hale Polárka.