Umělec, kterého uvidí frýdecko-místečtí diváci na Novoročním koncertě v Národním domě, bývá pravidelně překvapením. Neobyčejně nás těší, že v pátek 5. ledna oslavíme příchod roku 2018 uvedením koncertu věhlasné operní pěvkyně Dagmar Peckové. Doprovodí ji komorní soubor Barocco sempre giovane. Slavnostní náladu navodí i tradiční novoroční přípitek.

Dagmar Pecková začala svou kariéru v Sächsische Staatsoper v Drážďanech a Staatsoper v Berlíně. Osobitou mezzosopranistku pak hostily nejprestižnější operní a koncertní scény i mezinárodní festivaly. Velký návrat na českou scénu zahájila Dagmar Pecková na konci 90. let účinkováním v opeře Carmen. Za unikátní pojetí, jakým Dagmar Pecková herecky a hudebně ztvárnila hlavní roli cikánky, si vysloužila Cenu Thálie. Pro koncertní repertoár Peckové jsou charakteristické silné emoce a důraz na význam obsahu. Na koncertě, který časově spadá ještě do vánočního období, uslyšíme také duchovní skladby známých barokních autorů, A. Vivaldiho, G. P. Telemanna nebo Ave Maria J. S. Bacha.

Dagmar Peckovou na koncertě doprovodí komorní soubor Barocco sempre giovane. Název znamená Baroko stále mladé a jde o soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Barocco sempre giovane vzniklo v roce 2004 a specializovalo se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, dnes jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. Soubor je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů.

Novoroční koncert má v mrazivém svátečním období silnou atmosféru. V přestávce jsou v sousedním Malém sále připraveny číše a pronášeny novoroční přípitky. Krom hudebního zážitku tak hosty čeká i inspirativní zamyšlení. Řečníci určitě připomenou letošní významné jubileum. V roce 2018 to bude 100 let od vzniku republiky a nabízí se proto zajímavé reflexe i osobní výzvy.

Koncert Dagmar Peckové a Barocco sempre giovane s novoročním přípitkem je součástí předplatitelské řady Kruh přátel hudby. Hosté s abonentkou KPH tak mají koncert předplacen. Další vstupenky jsou volně v prodeji. Online vstupenky koupíte nebo rezervujete na www.kulturafm.cz, osobně pak na pobočkách Beskydského informačního centra F≈M nebo v hale Polárka.

 

Zdroj: www.kulturafm.cz