Aktuality

Frýdek≈Místek v sobotu odstartoval cyklistickou sezónu

Frýdek≈Místek v sobotu odstartoval cyklistickou sezónu

Den plný cyklistiky, skvělé zábavy a nabitého programu si mohli užít účastníci akce Frýdek-Místek na kole, která se konala uplynulou sobotu 20. května na březích přehrady Olešná. I přes zamračenou oblohu se na start akce postavilo na 300 účastníků. Program pamatoval na všechny příznivce nejen cyklistiky, ale také zdravého životního stylu. Připraveny byly dvě trasy, jedna okolo přehrady Olešná v délce 4,5 km, na které si mohli velcí i malí účastníci vyzkoušet zábavnou formou poskytování první pomoci, otestovat si zásady bezpečného chování v silničním provozu, poznat sportovní život handicapovaných spoluobčanů či se podívat do hasičského auta dobrovolných hasičů. Druhá trasa na 16 km vedla do Palkovic, kde proběhla soutěž ve výjezdu na palkovickou sjezdovku. Absolutním vítězem se letos stal Josef Blecha, který vyjel na svém kole do výšky úctyhodných 190 metrů. V průběhu celého dne mohli návštěvníci testovat kola ve všech možných podobách – sjezdová kola, tandemová retrokola, elektrokola, zapůjčit si koloběžky, segwaye, pro děti přivezli z letního dětského parku na Bílé různé překážky, které je učily zručnosti v jízdě na kole. O adrenalinovou show na kolech se postarali nadšenci ze Sportovního klubu Pržno. Pořadatelé však mysleli také na necyklisty, mohli si vyzkoušet nordic walking, lanové překážky z lanového centra Tarzánie, různé druhy cvičení či obdivovat historická kola velocipedistů z Hrabové a s nimi i netradiční výstavu pod širým nebem věnovanou historii cyklistiky nejen ve Frýdku-Místku, kterou připravilo Muzeum Beskyd. Produkty zdravého životního stylu či sportovní oblečení si pro ně připravili prodejci ve stáncích, které lemovaly část cyklostezky kolem přehrady Olešná. Frýdek-Místek na kole jako každoročně pamatoval také na charitativní projekty. Lidé mohli na Olešnou přivézt své staré kolo a věnovat ho nadaci Kola pro Afriku. Kromě odevzdání kola se mohli dozvědět více o tomto projektu, jak a proč se kola do Afriky posílají a příběhy dětí, kterým se díky těmto kolům dostává vzdělání. „Cílem akce bylo pomyslně zahájit cyklistickou sezonu ve městě, podpořit zdravý životní styl a současně zábavnou formou prezentovat zásady bezpečného chování v silničním provozu.  Frýdek-Místek na kole byla pestrá přehlídka všeho, co souvisí nejen s cyklistikou, ale také se vším, co má kola a kolečka. Těší nás velký zájem o tuto akci a děkujeme všem partnerům, bez nichž bychom akci nemohli uspořádat,“ uzavírá letošní ročník ředitelka Beskydského informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná. Fotky z akce naleznete na www.fmnakole.cz  nebo na Facebooku akce Frýdek-Místek na kole. Akci uspořádalo statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své organizace Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p.o. a konala se pod záštitou primátora statutárního města Frýdek-Místek Mgr. Michala Pobuckého, DiS.
více informací
V sobotu zahajujeme cyklosezónu!

V sobotu zahajujeme cyklosezónu!

Už tuto sobotu po ránu se do Frýdku-Místku mohou vydat všichni, kteří mají rádi cyklistiku, turistiku, ale i zábavu pro celé rodiny.  U přehrady Olešná vypukne akce „Frýdek-Místek na kole“, která tradičně propojuje aktivní cyklisty, nadšené amatéry i úplné začátečníky, kterým nabízí dvě rozdílně náročné cyklotrasy a bohatý doprovodný program včetně testování toho, na čem všem nepředstavitelném s koly se dá také jezdit. Lidé navíc budou moci doručit své starší „stroje“ a odevzdat je charitativnímu projektu Kola pro Afriku.  „Jezdit se bude i na bruslích, odrážedlech a vítány jsou také rodiny s kočárky, trojkolkami či koloběžkami," zve ředitelka pořádajícího Beskydského informačního centra Monika Konvičná. Pro účastníky akce budou připraveny dvě trasy, jedna dlouhá 4,5 km a druhá 16 km. Trasa s délkou 16 km bude mít charakter společné vyjížďky a povede z Olešné směrem k lyžařské sjezdovce v Palkovicích a zpět. Na palkovické sjezdovce proběhne soutěž o ceny ve výjezdu do vrchu v jednotlivých kategoriích. Trasa s délkou 4,5 km povede okolo přehrady Olešná a bude volně přístupnou vyjížďkou právě i pro kočárky či trojkolky koloběžky a brusle. Na trase navíc účastníky pobaví plnění zajímavých úkolů týkajících se  třeba bezpečnosti na silnicích. Za absolvování jedné z tras obdrží účastníci slosovatelný lístek o ceny. Finále dne pak bude patřit losování o víkendový pobyt v rekreačním centru Sepetná v Ostravici. Program je připraven jako rodinný, chybět tedy nebude ani bajková show či přehlídka historických kol a expozice fotografií pod širým nebem. Na akci Frýdek-Místek na kole tedy mohou dorazit i pěší. Těšit se mohou na výuku i ukázku správné techniky chůze, ukázky cvičení s holemi, vysvětlení zdravotního přínosu této aktivity, vysvětlení rozdílu mezi trekovou holí a holí pro severskou chůzi a hlavně každou celou hodinu na vycházky v prostoru rekreační zóny Olešná pod dohledem zkušeného instruktora. K dispozici bude i bezplatné zapůjčení holí. Zájemci si je pak mohou i zakoupit za zvýhodněné ceny. Pro děti se mimo jiné chystá cyklo koutek s překážkami, jak je nachystal SunOutdoor, kreativní koutek - omalovánky, puzzle, bludiště a „spojovačky“ na témata cyklo a zdravý životní styl, malování zakoupených triček, lanové překážky Tarzánie nebo elektromotorky s dráhou pod vedením TOP Kolo. Akce Frýdek-Místek na kole je přístupná zdarma, začne v sobotu 20. května v 9:30 hodin registrací na trasy a v 10 hodin pak naplno u přehrady Olešná. Podrobný program lidé najdou na www.fmnakole.cz. Zajímavý volnočasový program pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své organizace Beskydské informační centrum Frýdek-Místek.
více informací
Těšíme se na vás!

Těšíme se na vás!

Nezapomeňte, už zítra se na vás těšíme v areálu autokempu Olešná! Sluníčko by nám mělo vydržet, tak co víc si přát? Startujeme registrací v 9.30 hodin na stánku Beskydského informačního centra Frýdek-Místek!
více informací
Dvě tomboly? To jedině na FM na kole!

Dvě tomboly? To jedině na FM na kole!

Zúčastněte se jedné z tras a budete zařazeni do losování o ceny! Poprvé losujeme ve 12.30 hod., podruhé v 15.30 hod. Odpoledne losujeme také vítěze pobytu v rekreačním centru Sepetná!
více informací