Aktuality

Hodina Země - přidejte se i vy!

Hodina Země - přidejte se i vy!

Dejte jednoduchým, ale přitom viditelným činem signál, že věnujete pozornost ochraně životního prostředí. A jak to udělat? Zhasněte doma všechna světla v sobotu 28. března od 20.30 do 21.30 hodin. Také Frýdek-Místek se k této světové akci připojuje, a dá to najevo tím, že se do tmy ponoří frýdeckomístecké parky, zhasnou nasvícení některých budov a sportovních zařízení. Zhasnou:  - veřejné osvětlení v Komenského parku, Parku Pod zámkem, parku Jižní svahy, Sadech Bedřicha Smetany, Janáčkově parku a v Koloredovském parku, - nasvícení Baziliky minor Navštívení Panny Marie a Základní umělecké školy, - venkovní osvětlení haly Polárka a světelný infopanel, omezí se chlazení ledu, ztlumí se osvětlení ledové plochy a zhasne se na recepci. Vypne se nedůležité osvětlení Aquaparku Olešná, omezí se chod vzduchotechniky a sauny a ztlumí se čerpadla.
více informací
Jsme stále tady, můžete nás kontaktovat

Jsme stále tady, můžete nás kontaktovat

I přes veškerá nařízení Vlády ČR zůstává Turistické informační centrum Frýdek-Místek s vámi v kontaktu. Pobočky jsou sice do odvolání uzavřeny, ale informace můžete získat na těchto kontaktech:   TIC Místek: +420 731 158 271 TIC Frýdek: +420 733 644 884 TIC Frýdlant: +420 603 264 058   Jednotný e-mail: info@ticfm.cz
více informací
Rekola jsou v nouzovém režimu zdarma na 30 minut

Rekola jsou v nouzovém režimu zdarma na 30 minut

Sdílená kola Rekola jsou nyní v nouzovém režimu k dispozici na 30 minut zdarma oproti původním 15 minutám, a to díky podpoře Rohlik.cz a Prusa Research. Kola jsou nyní jednou z nejbezpečnějších možností přepravy. Pokud se již tedy musíte pohybovat po městě do zaměstnání nebo na nákup, je vhodné využít i bikesharingu místo MHD. Toto doporučují také firmy i hlavy států jako je Dánsko nebo Německo. Stejně jako MHD se snaží provozovatelé Rekol dotykové plochy, řidítka, na kolech dezinfikovat. Obecně ale stačí dodržovat základní hygienické návyky, a především si pravidelně mýt ruce. Praktickým řešením jsou také rukavice.
více informací
TIC F≈M do odvolání uzavřeno

TIC F≈M do odvolání uzavřeno

Z důvodu rozhodnutí zřizovatele statutárního města Frýdek-Místek a vyhlášením nouzového stavu v souvislosti s výskytem koronaviru COVID-19 se do odvolání uzavírají všechny pobočky Turistického informačního centra ve Frýdku, Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. V případě vrácení vstupného volejte na tato telefonní čísla ve standartní otevírací době: TIC Místek: +420 731 158 271 TIC Frýdek: +420 733 644 884 TIC Frýdlant: +420 603 264 058 Případně nás kontaktujte prostřednictvím emailu info@ticfm.cz. Děkujeme Vám za pochopení.
více informací
Informace k aktuální situaci - vstupenky, kalendář akcí

Informace k aktuální situaci - vstupenky, kalendář akcí

Aktualizace 13. března 2020 V souvislosti s usnesením Vlády ČR byl ve čtvrtek 12. března vyhlášen nouzový stav v souvislosti s hrozbou šíření koronaviru. Tímto se zakazuje pořádání veřejných akcí nad 30 osob, uzavírají se sportoviště, zkracuje se provoz stravovacích zařízení a přijímají další opatření, která si nastavují samotná města. V tuto chvíli je kalendář akcí na našem webu NEAKTUÁLNÍ.   Vydáno 10. března 2020 (stále platí informace ohledně vstupenek) Na základě nařízení Vlády České republiky platí od dnešního dne až do odvolání, že se nebudou konat kulturní a sportovní akce s kapacitou nad 100 osob. Pokud máte vstupenky na některou z akcí, která bude probíhat v době tohoto opatření, sledujte pro aktuální informace webové stránky prodejních systémů, přes které jste vstupenky zakoupili (Ticketportal, Ticketstream, KulturaFM apod.). Naše informační centrum, jako provizní prodejce, bude postupovat dle pokynů těchto společností. Současně žádáme návštěvníky našeho webu, a především sekce Kalendář akcí, akce nemažeme, ověřte si vždy ale informace na webu pořadatele akce, zda se akce koná nebo nikoliv. Může se stát, že se sníží kapacita akce např. na 95 osob.  Děkujeme za pochopení.
více informací
Informace k návštěvě aquaparku a krytých bazénů ve Frýdku-Místku

Informace k návštěvě aquaparku a krytých bazénů ve Frýdku-Místku

Veškerá plavecká zařízení ve městě jsou z důvodu prevence před šířením koronaviru mimo provoz. Opatření se vztahuje na krytý aquapark Olešná, plavecký bazén na 11. ZŠ, a již dříve byl uzavřen i bazén na ul. Pionýrů.  Uzavřeno by mělo být v tuto chvíli až do 15. dubna.
více informací
Padne letos rekord, nebo ne? To se dozvíme 15. srpna

Padne letos rekord, nebo ne? To se dozvíme 15. srpna

Beskydské rekordy, které jsou součástí gastrofestivalu Frýdek≈Místek plný chutí, se budou konat 15. srpna opět v parku Pod Zámkem. A o jaký rekord se nejen frýdeckomístečtí tentokrát pokusí? V loňském roce jsme odstartovali éru překonávání sebe samých. Pro letošní rok padla karta na rekord z roku 2013, kdy jsme s Pivovarem Koníček za 11 hodin a 56 minut vypili 2013 třetinkových piv s názvem Ryzák, a Frýdek-Místek se tehdy zapsal do České knihy rekordů. A který pivovar do toho s námi půjde v srpnu? To vám odtajníme již brzy!
více informací
Frýdecký zámek a hrad Hukvaldy budou do odvolání uzavřeny

Frýdecký zámek a hrad Hukvaldy budou do odvolání uzavřeny

Z preventivních důvodů kvůli šíření koronaviru bude až do odvolání uzavřen jak frýdecký zámek, tak i hrad Hukvaldy. Dne 16. března zasedne Bezpečností rada Moravskoslezského kraje, která rozhodne o dalším postupu. O výsledku jednání vás budeme také informovat.  
více informací
Začněte s otužováním ve Frýdku-Místku

Začněte s otužováním ve Frýdku-Místku

Odvezte si z Frýdku-Místku netradiční zážitek! Chcete začít s otužováním? Proč to nevyzkoušet třeba právě u nás? Klub otužilců se schází třikrát týdně u splavu „U Žida“. Na splav můžete dorazit vždy v úterý a středu v 16.15 hodin, v sobotu pak v 9.00 hodin. Pokud jste tady na návštěvě, dovolené, a chcete si to vyzkoušet u nás, je možné se domluvit individuálně, kdy se vám bude věnovat zkušený otužilec. Další informace na www.otuzilcifm.cz
více informací
Provoz elektrokol dočasně pozastaven

Provoz elektrokol dočasně pozastaven

Z důvodu zvýšené vandalizace a krádeživosti je dočasně ve Frýdku-Místku pozastaven provoz elektrokol v rámci bikesharingu Rekola. Již nyní se hledá řešení, aby se mohla kola vrátit co nejdřívje. Jako kompenzace bude ve městě přidána třicítka dalších kol. O změnách vás budeme informovat.
více informací
Cyklisté netradičně připomenou výročí narození prvního čs. prezidenta

Cyklisté netradičně připomenou výročí narození prvního čs. prezidenta

Tuto sobotu, 7. března 2020, uplyne 170 let od doby, kdy se narodil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. K této příležitosti se cyklisté, kteří se zaregistrovali na webu www.masaryk170.cz, vydají po trase, kterou absolvovali frýdeckomístečtí cyklisté sportovního oddílu SK Ostravica v 30. letech minulého století. Trasa povede přesně přes místa, kudy před více než 80 lety projížděli. Na cyklisty tak čeká celkem 425 km a budou projíždět Olomoucí, Litomyšlem, Poděbrady, Prahou s cílem v Lánech. Původně plánovaná jednodenní cesta se mění na dvoudenní z důvodu vzpomínkových a pietních aktů v jednotlivých místech, které se na trase uskuteční, a kterých se cyklisté zúčastní. Jízda bude zahájena v pátek 6. března po 8. hodině ráno. Ještě před startem proběhne slavnostní akt u busty T. G. Masaryka ve Frýdku, a následně cyklisty vyprovodí na cestu členové „OLD BIKERS“ Frýdek-Místek, kteří dorazí v prvorepublikovém oblečení na velocipedech, na kterých jeli z Frýdku-Místku do Lán předchůdci v letech 1935, 1936 a 1937. Bližší informace na www.masaryk170.cz
více informací
Jak na Olešnou?

Jak na Olešnou?

Obchvat Frýdku-Místku roste před očima, a možná tápete, kudy na Olešnou. Olešná je stále přístupná, ať už jdete pěšky, na kole, autem nebo autobusem. Pěšky od Frýdku-Místku: Podél ulice Palkovická a odbočit na ulici Na Hrázi (procházíte přes stavbu, nutno chovat se obezřetně, je zde oranžové hrazení po pravé straně od města) Od ulice Kvapilova dojdete podél cesty až na bývalou točnu, kde opět projdete stavbou Na kole: Stejná situace jako pěšky, od ulice Kvapilova bude potřeba vést kolo přes stavbu Autobusem: Možnost využít autobusových linek č. 305, č. 306, č. 315, č. 316 Autem: Po Příborské s následným odbočením na ulici Rovenskou   Mapka ZDE.
více informací