Kam vyrazit o tomto víkendu ve Frýdku-Místku? 

 

Mezinárodní folklórní festival 

Od úterý 11. června se ve Frýdku-Místku koná Mezinárodní folklórní festival. Od pátku do neděle pak všechny čeká třídenní vyvrcholení celého festivalu. Taneční soubory z celého světa roztančí v pátek a v sobotu místecké náměstí Svobody a v neděli pak vše završí Galakoncert v kině P. Bezruče. 

A navíc, festival letos slaví již 25 let. Tak to přijďte s nimi oslavit!

Program festivalu zde.

 

 FMSPORTFEST 

Letos poprvé se na přehradě Olešná uskuteční nový festival sportu, který se rozšířil ze stálice INLINE 24. FM SPORT FEST má pro vás připravené víkendové menu v podobě - Brusle, Triatlon, Kolo, Běh a Koloběžky.

K tradičním kolečkovým bruslím a horským kolům na 24 hodin letos přibude nově i běh, triatlon a koloběžky. Navíc triatlon bude snad i tím nejtěžším závodem v Evropě.

Závody přivítají na svém startu jak profesionální sportovce, tak i ty rekreační a děti. V sobotu v 5 hodin ráno odstartuje Grizzlyman, v 10 hodin dopoledne Olešnárun na 5 km. K dalším méně náročným bude patřit taky krátký závod horských kol a běh jednotlivců. Připraven je i triatlon pro všechny Pandaman, který zahrnuje 0,5 km plavání v Olešné, 15 km trasu na kole a běh na 5 km. Festival uzavřou v neděli dětské in-line závody a hobby závody na koloběžkách.

Další informace zde.