V pátek 16. srpna zavítají do Frýdku-Místku profesionální cyklisté elitních mezinárodních týmů v rámci největšího etapového závodu v České republice. Mezi závodníky nebudou chybět týmy, které přijedou přímo z Tour de France.

Letošní ročník závodu se uskuteční od 15. do 18. srpna 2019. Odstartuje časovkou družstev v Ostravě a bude pokračovat etapami v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Program etap dozná určitých změn, ale Frýdek-Místek bude hrát stejně jako v minulosti významnou roli. Bude opět cílem jedné z etap, a to z Olomouce do Frýdku-Místku.

Začátek druhé etapy 16. srpna z Olomouce do Frýdku-Místku (212 km) je shodný až po Pustevny s předchozími roky. Ale dále dojde k zásadní změně. Za Pustevnami prověří kvalitu jezdců Soláň, Velké Karlovice, Bumbálka a také závod projede přibližně 2,5 kilometru po Slovensku. Dále následuje Bílá, Frýdlant a ve Frýdku-Místku bude cíl na Zámeckém náměstí.

Do Frýdku-Místku by měl závod dorazit kolem 16.00 hodin od Starého Města, přes Slezskou, třídu T. G. Masaryka a Radniční.

 

Foto: www.czechcyclingtour.cz