Secesní kavárna Radhošť se 23. října otevřela opět veřejnosti. Cukrárna a kavárna v prvorepublikovém stylu bude provozována v rámci odborného výcviku frýdecké střední školy gastronomie, kde budou v místní kuchyni připravovat zákusky podle tradičních receptur a norem z kvalitních surovin.

Secesní budova kavárny je skutečnou perlou města, podobně jako třeba kavárna Slavia v Praze. Interiér je velkolepý, do dnešní doby se v původní podobě zachoval například barový stůl s vestavěnou skříní se zrcadlem, prosklené vyřezávané skříňky, ale také lustry a nástěnná světla dodávající vnitřnímu prostoru jedinečnou atmosféru. Místo si tak stále zachovává své „genius loci“.

Prostory dnešní kavárny, jejíž původní název za dob Rakouska-Uherska zněl Cafe und Restaurant Habsburg, slouží svému účelu od samého počátku, tedy z přelomu 19. a 20. století. Jejich mimořádně cenný interiér navrhoval vídeňský architekt Hassmann.

Kavárna bude otevřena v pracovní dny od pondělí do pátku od 10.00 do 18.00 hodin. Návštěvníci si budou moci pochutnat na poctivých zákuscích plných chutí a vůní a také na velice kvalitní kávě.