Přidejte se i vy k masopustnímu veselí! V sobotu 15. února ožije místecké náměstí Svobody jarmarkem. Zapojíte se do tradičního průvodu masek, podíváte se na umění kejklířů, komediantů a kouzelníků, zaposloucháte se do tónů jarmareční muziky, děti se pobaví u pohádek a spoustu zajímavostí se dozvíte od řezníka Krkovičky.

Masopust je svátek bujarý, ve znamení hodování, tanečních zábav, zabíjaček a svateb. Prastarý svátek „Masopust“ začíná už svátkem Tří králů, a pokračuje až do Popeleční středy, kterou začíná 40denní půst před Velikonocemi. A jako každý rok si jej můžete užít ve Frýdku-Místku prostřednictvím farmářských trhů a zabijačkových specialit.

Na stáncích tak nebudou chybět perníčky, koláče, vdolky, ale taky sýry, med a marmelády. Široká bude i nabídka zabijačkových výrobků od ovaru a tlačenky přes jelita a jitrnice až po zabijačkovou polévku. Prodávat se budou grilované klobásy i sýry, placky, langoše, trdelníky, svařák i punče.

Celou masopustní atmosféru si budete moci užít až do 16.00 hodin. V průběhu dne vyjdou z místeckého náměstí celkem tři průvody masopustních masek, které rozveselí všechny v okolních přilehlých uličkách. Navíc každý, kdo se v masce zapojí do průvodu, obdrží sladkou odměnu.

Program:


08.00 Zahájení masopustního jarmarku
10.00 Masopustní průvod I.
10.30 Pohádka O králi, kterému byla zima
11.00 Vystoupení masopustní kapely
12.00 Pimprlové divadélko Tilia
12.30 Masopustní průvod II. a souzení kozla
13.00 Představení kejklířů a komediantů
13.30 Vystopupení masopustní kapely
14.30 Masopustní průvod III.
15.00 Kouzlení a čarování souboru Le vitare
15.30 Vystoupení masopustní kapely
16.00 Loučení s masopustem, podávání polévky za kačku


*Již od 8.00 bude v rámci Masopustního jarmarku prodej farmářských produktů a nápojů např. punč, svařák, a také nabídka zabíjačkových výrobků včetně teplého pultu (ovar, prejt, tlačenka, jitrnice, jelita, klobásy, polévka...)