Druhou srpnovou sobotu zaplesá srdce každého pivaře ve Frýdku-Místku. Festival Pivohraní, který je novinkou letního prázdninového festivalu Beskydské Veseléto, slibuje ochutnávku vynikajících produktů 13 místních minipovarů.

Na Frýdecko-Místecku víno neroste, zato se tady daří pivovarnictví. „Většinou se jedná o malé rodinné podniky nebo i jednotlivé restaurace, které obnovují tradici vaření vlastního piva a stávají se tak pro cílového zákazníka atraktivnější. S rozmachem pivovárků se rovněž rozvinula pivní turistika. Během našeho festivalu budou mít návštěvníci jedinečnou možnost na jednom místě ochutnat hned několik značek z F-M a jeho nejbližšího okolí,“ zve na akci ředitel Národního domu Jakub Tichý.

Pivní slavnost se bude konat v Parku Pod zámkem 8. srpna. Pohodovou atmosféru doladí atraktivní české kapely, program začíná ve 14.30 hodin a potrvá až do večera. Návštěvníci se mohou těšit například na skupiny Prouza, Slepí křováci, Tony Ducháček & Garage a taky na legendární formaci Sto zvířat.

Zastoupené pivovary:
Pivovárek Morava (F-M), Pivovar Koníček (Vojkovice), Pivovar Kohutka (Vyšní Lhoty), Valašský pivovar v Kozlovicích, Městský pivovar Štramberk, Pivovar Hukvaldy, Beskydský pivovárek (Ostravice), Podhorský pivovar (Frýdlant nad Ostravicí), Pivovar Venuše (Havířov), Pivovarský dům Ostrava, Pivovar Garage Ostrava, Minipivovar Skřečonský žabák (Bohumín), Minipivovar Krmelín.

Více informací najdete na webových stránkách www.veseleto.cz. Akci pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím značky KulturaFM. Vstupné je zdarma.

Zdroj: Kateřina Piechowicz, KulturaFM