Statutární město Frýdek-Místek se v sobotu 22. srpna pokusí o další zápis do České knihy rekordů. Již VII. ročník akce Beskydské rekordy vypukne v 9.00 hodin ráno na místeckém náměstí Svobody. A letošní téma je ryze prázdninové – „Balíme na dovolenou!“.

Cílem akce je uskutečnit pokus o zápis do České knihy rekordů v balení se na dovolenou za dobu 12 hodin. Účastníci se budou balit na dovolenou „štafetově“ za sebou v počtu 2-4 osob v časovém intervalu dvou minut. Rekord bude vytvořen počtem zúčastněných osob a na platný pokus o zápis do České knihy rekordů bude dohlížet po celou soutěž jako vždy komisař z Agentury Dobrý den,“ přiblížila ředitelka Beskydského informačního centra Monika Konvičná.

„Akce město vždycky pěkně semkne, lidé ji vnímají patrioticky. Navíc v průběhu dne bude opět připravena spousta soutěží a zábavy pro děti i dospělé, takže se určitě vyplatí být takzvaně při tom,“ je přesvědčen náměstek primátora Karel Deutscher.
Návštěvníci se mohou těšit na Klauny z Balónkova, vystoupení gymnastek, představí se také místní taekwondisté, taneční skupina Aktiv, Let´s Pole nebo folklórní soubor Ostravička. Podpořit Frýdek-Místek také přijedou Elis, Voxel, U2 revival, Stanley´s Dixie Street Band a finále večera uzavře Janek Ledecký. Celým dnem bude provázet oblíbený „sporťák“ a držitel ceny Týtý Vojtěch Bernatský

Akce Beskydské rekordy se koná pod záštitou primátora Michala Pobuckého a organizuje ji Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace Statutárního města Frýdku-Místku.

Zdroj: Petr Pavelka, www.frydekmistek.cz