Město Frýdek-Místek přivítá příchod nového roku 2016 tradičním ohňostrojem. Odpálen bude přesně o půlnoci ze Silvestra na Nový rok z areálu Sokolíku v parku u řeky Ostravice.

„Stovky světelných raket, římských svící a kulových pum různých typů a barev budou vytvářet na obloze různé obrazce s výškovým finále celých 12 minut. Za příznivého počasí bude ohňostroj viditelný z celého města. Nejlépe si ale celou jeho choreografii lidé vychutnají při pohledu z pravého břehu řeky Ostravice, to znamená z oblasti kolem finančního úřadu a soudu,“ řekl vedoucí odboru vnitřních věcí Radovan Horák.

Předpokládá se, že na hlavním mostě přes řeku Ostravici a v jeho blízkosti se opět sejdou tisíce lidí, aby společně připili na nový rok, vzájemně si popřáli štěstí a zároveň se potěšili ze světelné scenérie na půlnoční obloze.

Město žádá občany, aby respektovali bezpečností okruh pro dopad zbytků vyhořelých částic a dbali pokynů policie k zajištění bezpečnosti a pořádku. Prostor odpaliště bude pod dohledem městské policie.

Zdroj: www.frydekmistek.cz