Statutární město Frýdek-Místek pořádá s oddílem atletiky TJ Slezan Frýdek-Místek tradiční Běh mezi náměstími, který odstartuje v neděli 30. května v 11 hodin z místeckého náměstí Svobody. Předcházet mu budou závody pro děti a mládež přímo na náměstí.

Akce je určena široké veřejnosti všech věkových kategorií, od předškolních dětí až po seniory. Běh rodičů s dětmi, pro které je připraven okruh na místeckém náměstí, startuje v 9:30 hodin. Následovat budou další věkové kategorie, sedmnáctiletí odstartují v 10:45 a budou absolvovat tři okruhy na místeckém náměstí.  Přihlásit se může kdokoliv v místě závodu, a to nejpozději 20 minut před startem dané kategorie (viz plakát). Startovné se neplatí.

Hlavní závod – silniční běh mezi náměstími (5000 m) odstartuje v 11 hodin. Účastníci závodu poběží na frýdecké Zámecké náměstí a zpět.

Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlašování průběžně po skončení jednotlivých závodů. Výsledková listina bude vyvěšena v místě startu a cíle do 15 minut od ukončení závodů. Pro nejlepší ve všech vypsaných kategoriích jsou připraveny pěkné věcné ceny. Ceny do hlavního závodu věnoval primátor města Michal Pobucký.

Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku