Už čtvrtým rokem se ve Frýdku-Místku daří obnovovat tradice Promenádních koncertů v sadech Bedřicha Smetany. Jsou sice typické spíš pro lázeňská města, avšak i tady byly oblíbenou součástí nedělních odpolední. Tuto tradiční součást Beskydského Veseléta pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM.

Městská organizace Národní dům koncerty obnovila před čtyřmi lety. „Konají se o vybraných letních nedělích v altánu vždy od 16 hodin a trvají zhruba půl druhé hodiny. Pro příchozí je nachystáno posezení i občerstvení. Je to překrásný zážitek pod širým nebem,“ přibližuje ředitel Národního domu Jakub Tichý. Na první promenádní koncert přijede zahrát Josef Zíma a Pavel Skalický.

Během prázdnin vám letní procházku k altánu v sadech Bedřicha Smetany zpříjemní celkem čtyři koncerty. Těšit se můžete ještě na Stanley´s Dixies Street - pětičlennou skupinu v buřinkách v klasickém retro dixie oblečení „à la 20. léta“. Na dalších koncertech vystoupí Swing-Dixie vojenské hudby AČR Olomouc a Dechová hudba Huťařka - tradiční hudební tělesa.

Promenádní koncerty jsou součástí Beskydského Veseléta, které pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM. Na všechny je vstup zdarma.


Kdy se konají promenádní koncerty:

14. 6. 2015
Josef Zíma a Pavel Skalický

12. 7. 2015
Stanley´s Dixies Street Band

2. 8. 2015
Swing-Dixie vojenské hudby AČR Olomouc

16. 8. 2015
Dechová hudba Huťařka

 

Zdroj: Kateřina Piechowicz, KulturaFM