Zastavte se na chvíli v místech, kam po staletí směřovaly kroky poutníků, kde s láskou a tajemstvím vaří nošovické pivo, jež je mistrovským umem našich sládků, tam, kde je historie včelařství stará více jak 250 let, a kde se tajemství receptury medového zázraku předává z otce na syna.

Celodenní sérii komentovaných prohlídek jedinečných míst můžete začít v jediné bazilice v Moravskoslezském kraji a národní kulturní památce ve Frýdku. Dalším místem k objevení je nošovický Pivovar Radegast, kde pro vás mají připravenou nejen komentovanou prohlídku pivovaru, ale také zážitkový program, ve kterém se naučíte čepovat pivo jako pravý pohanský bůh. Chybět nesmí ani jeden z největších včelařských areálů ve střední Evropě v nedalekých Chlebovicích a Návštěvnické centrum Marlenka, kde se podíváte přímo pod pokličku přípravy této medové pochoutky.

Prohlídky v návštěvnických centrech Marlenka a Pivovar Radegast je nutné si rezervovat předem. Bazilika minor ve Frýdku je otevřena od úterý do neděle v rámci projektu Otevřené chrámy a Včelařský naučný areál je možné navštívit ve standardních otevíracích hodinách. Skupiny si všechny prohlídky mohou rezervovat prostřednictvím e-mailu dm@beskydy-info.cz. Ve vybraných atraktivitách mohou návštěvníci využít také svou kartu plnou výhod Beskydy Card.

Podrobné informace k produktu Objev 4 tajemství Frýdku-Místku ZDE.