Vydejte se spolu s naším turistickým informačním centrem za historií a poznáním! Černá kronika Frýdku, kavárenský život v Místku v dobách minulých a spoustu dalšího... Máte se tedy na co těšit!

Technotrasa

Hned 1. září můžete vyrazit po stopách textilek ve Frýdku-Místku. Poznejte Frýdek-Místek v dobách, kdy byl na svém vrcholu textilní průmysl, který ho proslavil. Poznáte tehdejší život z obou stran mince. Jak život dělníků, bez nichž by manufaktury nemohly fungovat, tak jejich samotné majitele, bez kterých by zase ony podniky nemohly vzniknout.

Termíny: 1. září, 13. října

Sraz v 15.30 hodin v TIC Frýdek na Zámeckém náměstí 1257

Cena 120,- Kč

Nutná rezervace na webu www.technotrasa.cz nebo na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈MístekLysohorská nej aneb co jste ještě nevěděli

Obujte boty a zdolejte královnu Moravskoslezských Beskyd s průvodcem, za odměnu vám za krásného počasí nabídneme nádherné výhledy na okolní Beskydy a možná až do vzdálených Tater! Čeká vás pohodový výstup, a navíc se cestou dozvíte spoustu zajímavostí o Lysé hoře a Beskydech.

Termíny: 5. září, 19. září, 3. října

Sraz v 8.30 hodin, místo dle data konání – Malenovice u hotelu Rajská bouda nebo Ostravice u lanového bludiště Opičárna

Cena 80,- Kč

Nutná rezervace na webu rezervace.ticfm.cz nebo na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek


Babylon Frýdek

Pojďte se s námi v sobotu 11. září přesunout do 30. let minulého století a znovu nahlédnout do černé kroniky, tentokrát malebného slezského města Frýdku. Konflikty mezi Čechy a Němci či ani dnes nekončící boj o moc v městském zastupitelstvu plnily stránky tehdejšího tisku, zatímco místnímu udatnému četnictvu nedaly spát nejen krádeže či podvody, ale možná také ohavná vražda.

Sraz v 9.00 hodin v TIC Frýdek na Zámeckém náměstí 1257

Cena 80,- Kč

Nutná rezervace na webu rezervace.ticfm.cz nebo na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈MístekUbrousku, prostři se

Víte, jak vznikl větrník a proč je indiánek indiánkem? Přijďte se dozvědět nejen to, ale i načerpat atmosféru soumraku monarchie a prvorepublikovou eleganci na procházce věnované místeckým hostincům, restauracím, kavárnám i cukrárnám v sobotu 2. října.

Sraz v 9.00 hodin v TIC Místek na náměstí Svobody 6

Cena 80,- Kč

Nutná rezervace na webu rezervace.ticfm.cz nebo na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈MístekTajemství frýdeckého hřbitova

Spolu se svátkem Všech svatých přichází Turistické informační centrum Frýdek≈Místek s netradiční komentovanou prohlídkou. Přijďte si při setmění poslechnout vyprávění nejen o tajemství frýdeckého hřbitova, o osudech významných frýdecko-místeckých osobností, ale také o tom, jak se pohřbívalo v dobách minulých či o firemní kamenické produkci. Víte třeba, na kolik peněz vyšel pohřeb? Nebo proč se dávaly u hrobů nad zem zvonečky? Přijďte se dozvědět odpovědi ve středu 20. října.

Sraz v 15.30 hodin před hlavní branou frýdeckého hřbitova

Cena 80,- Kč

Nutná rezervace na webu rezervace.ticfm.cz nebo na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈MístekZáhada Jurášova pokladu

Přijďte s dětmi 25. listopadu hledat Jurášův poklad! Vydejte se po stopách nikým dosud neobjeveného pokladu zbojníka Juráše a přijďte se zaposlouchat v listopadovém odpoledni do tajemných příběhů a pověstí ze zbojnického života v Pobeskydí. Jura Jurášek, známý především jako Juráš, byl nerozlučným druhem obávaného zbojníka Ondráše, nezpochybnitelného vládce beskydských lesů, jenž zahynul právě Jurášovou rukou ve sviadnovském hostinci U Matky Hedviky roku 1715. Juráš svého druha zradil především kvůli žárlivosti, ale také kvůli bohaté odměně, jež byla vypsána na Ondrášovu hlavu. Nicméně ani sám zrádný Juráš - dalo by se říci téměř do roka a do dne - doplatil na svůj hanebný čin a kapitola jeho života se uzavřela na popravišti v Těšíně. Málokdo ovšem ví, že ještě před svým dopadením ukryl na neznámém místě ve Frýdku velkou část svého nakradeného bohatství, za kterým se právě 25. listopadu vypravíme.

Sraz v 15.30 hodin v TIC Frýdek na Zámeckém náměstí 1257

Cena 80,- Kč

Nutná rezervace na webu rezervace.ticfm.cz nebo na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek