Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p. o. pořádá pro širokou veřejnost komentované výstupy na Lysou horu, a to pod názvem: „Lysohorská nej … aneb co jste ještě nevěděli“, již od roku 2012.

Cílem tohoto produktu je návštěvníkům Beskyd rozšířit nabídku atraktivních zážitků na jejich dovolené. Výstupy se pořádají vždy v období červen-září. V letošním roce bylo zorganizováno celkem pět výstupů a na Lysou horu s průvodcem se vydalo 121 osob, což je v průměru 25 osob na jeden výstup a ideální skupina. Letošní účast je rekordní od roku 2012, a to i přesto, že teploty šplhaly v letošním létě velmi vysoko a účastníci museli počítat s tím, že musí vynaložit více úsilí ke zdolání túry. Výstupů se účastnili především ubytovaní hosté v Beskydech např. z jižní Moravy, východních Čech nebo Prahy.

Letos se pokračovalo také druhým rokem s výstupy pod názvem: „Lysohorská nej … aneb po stopách zbojníka Ondráše“. Jedná se o komentované výstupy s doprovodným programem, které jsou vhodné pro skupiny školních či jiných dětských kolektivů. Při tomto výstupu doprovází skupinu kromě průvodce také Lašský král se svým ozbrojeným doprovodem. Účastníci se cestou k vrcholu učí písničku, kterou pak využijí k vykoupení se při přepadení zbojníkem Ondrášem a jeho družinou.


V letošním roce byly objednány dva výstupy s doprovodným programem, kterých se zúčastnilo celkem 63 osob, převážně školních výletů.