V sobotu 5. prosince zavítá do hudebního klubu Stoun stálice z Valašského Meziříčí Mňága & Žďorp! „Jsou tomu již dva roky, kdy kapela naposled vystoupila ve Stounu a my jsme rádi, že můžeme po tak dlouhé době Mňágu pohostit.“ komentuje celou událost šéf klubu Kamil Rudolf a dodává: „myslím, že se budu mluvit teď za všechny fanoušky Mňágy, když řeknu, že se nesmírně těším, až uslyšíme písničky z nového alba, které vyšlo minulý rok.“

Jak známo, Mňága uzřela světlo světa ve Valašském Meziříčí v roce 1987 přičiněním frontmana, skladatele, textaře a do dnešních dnů vůdčí osobnosti Petra Fialy. První album spatřilo světlo světa roku 1991 pod všeříkajícím názvem „Made in Valmez“. Pro tvorbu skupiny jsou příznačné "vesele pesimistické" písničky, které jsou dílem především Petra Fialy.

Skupina již oslavila již 25 let fungování. Přesně na apríla, 1. dubna 2012, vydala kapela svůj dosavadní poslední počin a to speciální kolekci svých písní, které pro tuhle příležitost přezpívali přední čeští a slovenští muzikanti. Hity jako Hodinový hotel, Nejlíp jim bylo, Made in Valmez, I cesta může být cíl nebo Písnička pro tebe předělaly skupiny Kryštof, Tři sestry, Vypsaná fiXa, Xindl X a další.

Do těchto dnů vydala kapela 21 CD a DVD a to včetně dvou Fialových samostatných alb, vinylového EP, CD-singlu, dvou výběrovek a dvou DVD, z nichž aktuální 2DVD vyšlo na podzim minulého roku pod názvem „Mňága a Žďorp on stage“ První disk tvoří dvouhodinový záznam koncert z pražského Lucerna Music baru. Na bonusovém disku je pak kultovní film Petra Zelenky „Mňága – Happy End“ a pod názvem „Videohistory“ všech 27 klipů, které skupina dosud natočila. Celkem je to téměř 5 hodin obrazu a hudby.

Dveře hudebního klubu Stoun se otevřou po 19:00 hodině a samotná kapela vystoupí po 21:00 hodině.

Vstupenky na koncert v ceně 180,- Kč jsou k dostání v předprodeji v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na Náměstí Svobody v Místku. Dále se vstupenky prodávají v klubar Pavlač a ve Stounu ve dnech, které jsou uvedeny v programu a to vždy od 18 hodin. Online předprodej na eventim.cz.

Zdroj: www.stoun.cz