Národní dům Frýdek-Místek připravil dárek pro skutečné hudební fajnšmekry. V pátek zahraje v Nové scéně Vlast jeden z nejlepších jazzových kytaristů světa, Rudy Linka.

„Dobrá muzika není o tom, jak zdatný muzikant je, ale jak umí vyprávět příběh. Když noty navazují jedna na druhou, je to stejné jako s dobrým filmem, jehož děj má spád,“ nechal se v dokumentu České televize slyšet Rudy Linka. Koncert pražského rodáka s kořeny ve Švédsku a Americe bude skutečná profesorská lekce. Vezměte na ni své děti, které doma brnkají první akordy, Linka je dokáže uhranout a vlít jim do hlavy motivaci pro další tvůrčí posun.

Linka je známý nejen jako geniální muzikant, ale inspiruje i svým životním příběhem. Jako kluk si chodil půjčovat desky na hlídanou americkou ambasádu, až se koncem 70. let, ve dvaceti, rozhodl, že za hudbou odejde pryč. Ve Švédsku vystudoval klasickou kytaru a skladbu, pak zamířil do Bostonu, na Berklee College of Music a pokračoval v New Yorku.

Rudy Linka koncertuje po celém světě, učí, ale před deseti lety také založil v Čechách jeden z největších hudebních festivalů – Bohemia Jazz Fest.

Koncert ve Vlasti představí jeho poslední album Acoustic & Electric Retrospective. Nahrávka už získala skvělé recenze v USA, ve Velké Británii a v Německu. Rudyho Linku bude doprovázet na bicí Norman Edwards a na kotrabas Christ van Best. Koncert pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím značky KulturaFM.

Kdy: Pá 13. 11. 2015 v 19 hodin
Kde: Frýdek-Místek, Nová scéna Vlast
Vstupné: 290 Kč
Více na www.kulturafm.cz 

Zdroj: Kateřina Piechowicz, www.kulturafm.cz