Statutární město Frýdek-Místek připravuje prostřednictvím KulturyFM zábavný „Advent ve městě“, který nabídne spoustu akcí pro děti i dospělé. Konat se budou od pátku 27. listopadu do 23. prosince převážně na náměstí Svobody v Místku, ale také v Národním domě, Nové scéně Vlast, bazilice nebo kostele sv. Jana a Pavla a kostele sv. Jakuba.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na místeckém náměstí Svobody se uskuteční v pátek 27. listopadu v 16.45 hodin. Čekání na tento okamžik zpříjemní již dopoledne Vánoční trhy, v 15 hodin děti pobaví Pohádky se zvířátky Vlaďky Krakovkové, kterou po půl hodině vystřídá René Souček. Na již vánoční notu bude všechny přítomné od 16.20 ladit Dětský pěvecký sbor Podsováček. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je na programu v 16.45 hodin. Následovat bude světelná show, která vyčaruje na fasády domů fascinující obrazce, a v 17 hodin vystoupí na podium tříčlenná formace Mirai, která sklízí úspěch se singlem Cesta z města a která byla předskokanem na koncertech skupiny Kryštof.

Připraven je i doprovodný program. Po celém náměstí se budou pohybovat krásní dlouhonozí andělé Chumel, Gofiela a Azrael, a kdo ví, možná, že tomu, kdo s nimi promluví, se splní nějaké přání. Od 15 do 18 hodin budou moci zájemci navštívit vánoční dílny Střediska volného času Klíč a vyrobit si v nich vánoční přání, andílky z těstovin, ozdobit vánoční stromeček vyrobený ze špachtlí nebo rybu vyplétanou lýkem z pedigu. Děti a všichni snílci na náměstí najdou také Ježíškovu poštu, prostřednictvím které budou moci poslat dopis Ježíškovi.

„Rozsvícením Vánočního stromu se symbolicky přeneseme do adventního času, který se snažíme dále zpříjemnit. Adventní menu je v našem městě tradičně velmi bohaté. Nabídne spoustu akcí pro děti i dospělé, kterými si zájemci mohou zpestřit nakupování dárků nebo je využít k setkání s přáteli. Konat se budou od pátku 27. listopadu až do 23. prosince převážně na náměstí Svobody v Místku, kde se rovněž uskuteční již tradiční sbírka Vánoční strom, jejíž výtěžek je určen pro Domov pro seniory. Akce ale budou také v Národním domě, Nové scéně Vlast, bazilice nebo kostele sv. Jana a Pavla a kostele sv. Jakuba,“ doplnil primátor Michal Pobucký.

 

Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku