Baseballové hřiště na ulici 28. října v lokalitě Riviera ve Frýdku-Místku poblíž řeky Ostravice hostí v neděli první zápas sezony. Domácí Klasic Frýdek-Místek změří síly s týmem Olympia Blansko. Zápas začne ve 13 hodin. Vstupné činí 20 korun. Připraven je i doprovodný program pro fanoušky.

„Fanoušci budou mít možnost zaházet si baseballovou rukavicí, připravena bude taky nafukovací baseballová atrakce, která přiblíží tento sport zájemcům, a pro ty menší budou k dispozici skákadla. Chybět nebude ani hudba a občerstvení,“ láká za domácí tým Ondřej Gongol.

Stejně jako v minulém roce budou hráči bojovat ve druhé nejvyšší soutěži, která nově nese název 1. liga. „Letos máme vysoké cíle. Našim prvním cílem je dostat se do nadstavby o udržení extraligy a v ní následně vybojovat jedno z prvních čtyř míst, které zaručí postup do extraligy. Pak si vyhodnotíme kvalitu kádru a finanční možnosti, jestli si budeme moct opravdu dovolit postoupit do nejvyšší soutěže. Určitě však chceme využít možnosti nového stadionu a dostatečně rozšířit naši hráčskou základnu u mládeže a celkově klub stabilizovat,“ píše na webu klubu jeho předseda Marcel Pardík.

 „Nové hřiště, které vybudovalo město, splňuje parametry Českomoravské baseballové ligy. Poskytuje hráčům výborné zázemí a podmínky pro pořádání zápasů a tréninků. Věřím, že přiláká další nové mladé sportovce, ale také diváky, kteří budou fandit domácím hráčům,“ řekl náměstek primátora Pavel Machala.

Zdroj: Jana Matějíková, Magistrát města Frýdku-Místku

 

Z důvodu nepřízně počasí se zápas překládá na 17. 4. 2016.