Tuto sobotu, 7. března 2020, uplyne 170 let od doby, kdy se narodil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. K této příležitosti se cyklisté, kteří se zaregistrovali na webu www.masaryk170.cz, vydají po trase, kterou absolvovali frýdeckomístečtí cyklisté sportovního oddílu SK Ostravica v 30. letech minulého století.

Trasa povede přesně přes místa, kudy před více než 80 lety projížděli. Na cyklisty tak čeká celkem 425 km a budou projíždět Olomoucí, Litomyšlí, Poděbrady, Prahou s cílem v Lánech. Původně plánovaná jednodenní cesta se mění na dvoudenní z důvodu vzpomínkových a pietních aktů v jednotlivých místech, které se na trase uskuteční, a kterých se cyklisté zúčastní. Jízda bude zahájena v pátek 6. března po 8. hodině ráno.

Ještě před startem proběhne slavnostní akt u busty T. G. Masaryka ve Frýdku, a následně cyklisty vyprovodí na cestu členové „OLD BIKERS“ Frýdek-Místek, kteří dorazí v prvorepublikovém oblečení na velocipedech, na kterých jeli z Frýdku-Místku do Lán předchůdci v letech 1935, 1936 a 1937.

Bližší informace na www.masaryk170.cz