Aktuality

Akci Frýdek≈Místek na kole počasí přálo

Akci Frýdek≈Místek na kole počasí přálo

Až do pátečního večera nebyly předpovědi počasí na sobotu úplně optimistické. Sobotní ráno ale nabídlo modrou oblohu, sluníčko a s časem i stoupající teploty. Počasí bez deště vydrželo až do odpoledne, a akci si tak mohlo užít na 150 jednotlivců a rodin, které se do nezávodní tratě v rámci Frýdku-Místku na kole zapojilo. Den plný sportu, zdravého životního stylu a poznávání cyklonabídky turistických oblastí Moravskoslezského kraje přilákalo na břehy přehrady Olešná u Frýdku-Místku téměř 1000 návštěvníků, kteří přijeli z Frýdku-Místku, Havířova, Ostravy, Palkovic, Frýdlantu nad Ostravicí a dalších blízkých měst a obcí. Do nezávodní tratě kolem 0lešné se hlásili nejen cyklisté, ale i lidé na kolečkových bruslích, koloběžkách, s kočárky či skateboardy, trasu si prošly rodiny i pěšky. Každý účastník, který chtěl být zařazen do slosování o hlavní cenu – pobyt v hotelu Valaška v Horní Bečvě, musel splnit úkoly na 13 stanovištích, na kterých si otestovali nejen své znalosti ze zásad bezpečného chování v provozu a poskytování první pomoci, ale také poznávali turistické destinace našeho kraje. Na trase se totiž představilo šest turistických oblastí Moravskoslezského kraje – Beskydy, Jeseníky, Ostrava, Poodří, Opavské Slezsko a Těšínské Slezsko, které měly pro návštěvníky připraveny zajímavé soutěže a ti tak mohli poznat celý kraj na 4,5 km. V rámci akce probíhal v areálu Autokempu Olešná ve Frýdku-Místku také bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Po oficiálním zahájení se na start postavili s hokejisty HC Frýdek-Místek úplně ti nejmenší účastníci akce na odrážedlech a minikolech, aby poměřili svou rychlost. Na každého v cíli čekala čokoládová medaile a poukaz do dětského parku na Bílé. Nechybělo zde ani testování kol, elektrokol, cyklovozíků, cyklostezku lemovaly i stánky se zdravou výživou, sportovním oblečením, nechyběla ani novinka ve Frýdku-Místku bikesharing. Do historie cyklistiky zavedlo Muzeum Beskyd prostřednictvím expozice pod širým nebem a také velocipedisté z Hrabůvky. Akci pořádalo statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace Turistické informační centrum Frýdek-Místek. Záštitu převzal primátor města Mgr. Michal Pobucký, DiS. Akce byla také podpořena z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Fotogalerie bude k nahlédnutí na FB Frýdek-Místek na kole.
více informací
Záštitu nad akcí převzal primátor Frýdku-Místku

Záštitu nad akcí převzal primátor Frýdku-Místku

Frýdek-Místek na kole pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím svém organizace Turistické informační centrum Frýdek-Místek. 
více informací
Již zítra se uvidíme na Frýdku-Místku na kole!

Již zítra se uvidíme na Frýdku-Místku na kole!

Odpočítáváme poslední hodiny do zahájení akce! Zítra zahajujeme cyklistickou sezónu na přehradě Olešná. Pro jistotu připomínáme, na co se můžete těšit!
více informací
Jakou cestou na akci?

Jakou cestou na akci?

Z důvodu výstavby obchvatu bude do 5. května uzavřena místní komunikace ulice Nad Přehradou. 
více informací