Kalendář akcí

Psáno kamenem

Od: pondělí 17 únor 2020
Do: pondělí 17 únor 2020


LUCY´S PIANO CAFE & JAZZ Vás zve na výstavu Olgy Szymanské - Psáno kamenem (fotografie a poesie). Výstava bude přístupná dle otvírací doby. A ve čtvrtek 13.2.2020 v 18:00 hod. bude v kavárně autorské čtení Olgy Szymanské - Dát život němým věcem.

Pár slov o autorce: Narodila se v Náchodě, rané dětství prožila v Beskydech. Zájem o výtvarné umění propojila s potřebou sdělení širšího dosahu - dříve v pořadech o literárních a výtvarných osobnostech pro Český rozhlas, nyní v pořadech o literatuře s přesahem do dalších oblastí. Zároveň se v článcích o kultuře snaží stránku vizuálně-výtvarnou spojovat se stránkou hudební, poetickou i duchovní.

Z touhy po tajemnu a metafoře napsala básnické sbírky: Muž s křídlem (il. Josef Benedikt), Znamení torza (il. Jiří Samek), Prostor světla (il. B. Waageová), dále sbírky Návraty-Náchodu, Rytiny-Kříž kamene a pramene Beskyd, Verše ticha, Psáno kamenem, které doprovodila vlastními fotografiemi. Umělci i odborníky nazývány foto-grafickými umocňují autentičnost básnířčiných výpovědí. Těší se pozornosti v přehlídkách Nejkrásnější česká kniha roku. Prezentovány byly a jsou besedami a čteními, zazněly v přednesu především Táni Fišerové, G.abriely Vránové,  Alfreda Strejčka a Igora Bareše, v jazz-scatech J. Koubkové.

 

 

 

 

 

WWW:
http://lucys.cafe/kontakt/

Kontakt:
606 222 345

Místo konání:
Kavárna & Pražírna
U Staré pošty 53, 738 01 Frýdek-Místek