Kalendář akcí

Ladná Čeladná

Od: pátek 06 srpen 2021
Do: sobota 07 srpen 2021


Po loňské vynucené pauze, způsobené epidemií koronaviru, se do podhorské obce v Beskydech sjedou známé osobnosti české hudební scény i mladé nadějné kapely. Mezi hlavní hvězdy patří Vypsaná fixa, Janek Ledecký, Vltava, Kapitán Demo či Pavel Dobeš. Bohatý program je připraven také pro malé návštěvníky – kromě koncertů speciálně zaměřených na dětské publikum nebudou chybět kreativní dílny, interaktivní program, deskové hry, soutěže a nejrůznější atrakce.

Ladná Čeladná je od počátku koncipovaná jako rodinný festival a tomu odpovídá výběr účinkujících. „Hity Janka Ledeckého jsou známé napříč generacemi, podobně Vypsaná fixa se svou bezmála třicetiletou historií oslovuje mladší i starší publikum, na Ladnou Čeladnou se proto perfektně hodí. Program nabídne klidnější momenty, například vystoupení Pavla Dobeše, ale také svéráznou show Kapitána Dema či koncert nabitý balkánskými rytmy v podání německé kapely Batiar Gang. Hudební fajnšmekry pak jistě potěší Vltava se svým osobitým hudebním stylem a poetickými texty,“ přibližuje hlavní hvězdy letošního ročníku ředitel festivalu Jindřich Vaněk. Z dalších interpretů stojí za pozornost kupříkladu písničkářka s beskydskými kořeny Kaczi, balancující mezi folkem, popem a šansonem, nebo ostravská pětice Nedivoč, jež v minulosti spolupracovala třeba s Marií Rottrovou nebo Ondřejem Rumlem. Pro děti (a nejen pro ně) je určen interaktivní koncert Bombarďák z dílny divadelníka Jiřího Jelínka či vystoupení Mixle v piksle, při kterém zpěvák z Vypsané fixy spolu s dalšími hudebníky odehrají známé dětské písničky v rokenrolových aranžích.

 

 

Vstupenky v online předprodeji

Vstupenky na festival je možno zakoupit online přes oficiální stránky festivalu a s ohledem na očekávaná zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření, reagující na onemocnění covid-19, pořadatelé apelují na využití online nákupu. Odbavení návštěvníků s již zakoupenými vstupenkami bude rychlejší a také ceny v předprodeji jsou oproti cenám na místě zvýhodněné. Vstupenky, které si lidé koupili na loňský ročník, zůstávají v platnosti. Konkrétní nařízení a epidemiologická pravidla, která bude potřeba na festivalu dodržovat, pořadatelé zveřejní na webových stránkách a Facebooku festivalu. V případě opakování loňského scénáře, kdy by se festival nemohl uskutečnit kvůli epidemiologickým restrikcím, organizátoři garantují automatické vrácení vstupného.

 

Místo konání:
Areál ZŠ
Čeladná 551, 73912 Čeladná