Kalendář akcí

Polanský versus Langman

Od: čtvrtek 02 září 2021 19:00
Do: čtvrtek 02 září 2021


"Zníte skvěle, syrově, jako útěk polem

plechovejch popelnic! Fakt jsem z

toho rozsvícenej!"

 

Andrej Polanský versus Emül Langman je projekt dvou českých muzikantů žijících v Praze a v Berlíně. Kromě klasicke violy, skromných bicích a sugestivního zpěvu využívají hojně efektů, looperu. I proto znějí spíš jako plnohodnotná rocková kapela.

 

Projekt Andrej Polanský wtf Emül Langman byl založen jako pocta Lou Reedovi po jeho smrti v roce 2013. V květnu roku 2015 vydávají svoje první album conTRACKtion s 9ti písněmi Lou Reeda. „Je to vtipné i inspirativní. Dvojice si s materiálem hraje, převrací ho naruby, vytváří jeho variace, propojuje s improvizačními pasážemi. Z nervních gradací přechází do melodických melancholií, s materiálem se mazlí i hrubě ho dekonstruuje. Dost často je to originálnější i zajímavější, než tvorba jiných, označovaná za původní.” Antonín Kocábek, Tyden.cz

 

Duo hraje jako support band kapel Půlnoc, J.H.Krchovský & Krchoff Band nebo Plastic People of the Universe. S programem úspěšně vystoupilo na alternativních scénách festivalů jako BOSKOVICE, TRUTNOFF, Eurotrialog Mikulov, HABROVKA, Worldfest Grabštějn. V roce 2016 se Polansky verusu Langman vydali na svou první zahraniční tour a německé publikum si je zamilovalo – Redaktory Südwest Presse byl zvolen jejich koncert v Ulmu za největší koncertní zážitek “Das tollste Konzert” roku. Od té doby pravidelně hrají také v Německu.

 

„Duo ve složení bicí a viola hraje písně Lou Reeda a Velvet Underground. Nejedná se však o bezduché cover verze. Naléhavý hlas Andreje Polanského doplněný o střídmé bicí mrazil a vytvářel příjemnou husí kůži i v horkém letním dni. O tom, jak dobré jejich vystoupení bylo, svědčil i dlouhotrvající aplaus.” Barka Fabiánová, FullMoon

 

Kromě vlastního alba conTRACKtion se jejich verze písně Kilián Nedory stala součástí Tribute CD k padesátým narozeninám Filipa Topola SBOHEM A ŘETĚZ.

 

V říjnu roku 2019 vyšlo nové album U8 dua Polansky versus Langman. Album bylo nahráno ve Studiu JáMOR obsahuje 9 autorských písní inspirovaných městem Berlín.

 

Místo konání:
Svatojánská věž
Dolní , 73801 Frýdek-Místek