Kalendář akcí

Benefiční pochod na Lysou horu

Od: sobota 11 září 2021 10:00
Do: sobota 11 září 2021


Zuzanka je čtrnáctiletá dívka z Nového Jičína. Její boj začal už v den, kdy se narodila ve 28. týdnu těhotenství jako druhá z dvojčat. Zuzce byla po narození diagnostikovaná dětská mozková obrna, kvadruspasticita, axiální hipotonie, těžká zraková a sluchová porucha a má střední mentální retardaci s poruchou autistického spektra. Tato kombinace zapříčinila, že Zuzanka téměř nevidí, je hluchoněmá a nechodí, což způsobuje její 100% závislost na nepřetržité péči své rodiny. Rehabilitační pomůcky a hlavně lázeňské pobyty v lázních Klimkovice vedly ke zlepšení jejich fyzických a mentálních schopností, ale jsou finančně velmi náročné.

Zuzanka potřebuje pro svou denní rehabilitaci zakoupit rehabilitační přístroj Motomed VIVA 2 na rehabilitaci rukou a nohou a také absolvovat léčebný rehabilitační pobyt v lázních Klimkovice. Proto se Nadační fond Jonášek rozhodl uspořádat 5. ročník benefičního pochodu na Lysou horu právě pro Zuzku, aby jí a její rodině pomohli.

Pojďte do toho s nimi. Zakoupením benefičního trika jako startovného v hodnotě 300,- Kč, nebo zasláním jakékoli částky na transparentní účet Jonášek dětem č.ú.: 123-2312190287/0100, pomůžete Zuzce zvládnout její nelehký úděl. Do zprávy pro příjemce napište Zuzanka.

 

Místo konání:
Lanové bludiště Opičárna
Ostravice, 739 14 Ostravice