Kalendář akcí

Sqělé místo k životu - zábavná stezka

Od: čtvrtek 27 říjen 2022
Do: čtvrtek 27 říjen 2022


Po roce opět slaví frýdeckomístecké turistické informační centrum svůj den! I letos se připojuje k dalším více jak 200 informačním centrům po celé České republice, které se zapojily do akce Týden turistických informačních center. Předešlé roky  si ičkaři s návštěvníky povídali o svých poskytovaných službách na místeckém náměstí, tentokrát si pro děti a školní skupiny připravili zábavnou tematickou stezku v sadech Bedřicha Smetany, díky které poznají Frýdek-Místek jako „Sqvělé místo k životu“.

Stezka má vždy dvě varianty otázek – zelenou (lehčí) a červenou (těžší), tudíž je vhodná jak pro ty nejmenší školáky, tak i pro ty větší. Zájemci si mohou v informačním centru vyzvednout hrací kartu a vyrazit do sadů. Tady na stromech najdou celkem 11 úkolů a otázek. Mezi tématy se objeví například informace z dopravy, třídění odpadu, přírody nebo zdravotnictví.

Stezka bude v sadech Bedřicha Smetany dostupná od 25. října do 28. října, karty získají na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku na Zámeckém náměstí a v Místku na náměstí Svobody, ve státní svátek 28. října poté na pobočce na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Po absolvování může každý malý účastník přijít s vyplněnou kartou na některou z poboček, kde získá diplom a malou pozornost.

 

Místo konání:
Sady Bedřicha Smetany
Sady Bedřicha Smetany , 738 01 Frýdek-Místek