Aktuality

Frýdecký zámek zve návštěvníky na znovuotevřenou expozici Beskydy

Frýdecký zámek zve návštěvníky na znovuotevřenou expozici Beskydy

Návštěvníci frýdeckého zámku se před koncem roku dočkali znovuotevření expozice o historii, etnografii a přírodě v Beskydech. Nejrozsáhlejší rekonstrukce od roku 1981 přinesla nové exponáty, komfortnější zázemí a moderní prvky. Ideou celé expozice je ukázat propojenost přírody a lidské činnosti, jak příroda působila na lidský život a způsob obživy a naopak. Expozice je koncipována tak, že návštěvníka provází stejným způsobem, jakým lidé do hor míří - od města a městského života až po nejčistší přírodu a její ochranu. Cestou ho seznamuje s důležitými momenty z naší historie, etnografie, geologie, botaniky, zoologie, mineralogie a dalších oborů, které dohromady utvářejí celkovou mozaiku Beskyd. Nové interaktivní prvky mají navíc povzbudit zájem návštěvníků o expozici, kdy si mohou vyzkoušet prostřednictvím dotykových obrazovek například rozeznávat zvuky zvířat a dozví se i spoustu zajímavých informací o vystavovaných exponátech.
více informací
Uvidíme se na veletrhu Regiontour v Brně

Uvidíme se na veletrhu Regiontour v Brně

Už zítra začíná na brněnském výstavišti další ročník veletrhu cestovního ruchu Regiontour. A my tam budeme taky! Zastavte se na expozici Moravskoslezského kraje k pultíku turistické oblasti Beskydy-Valašsko, a my vám poradíme, kde ve Frýdku-Místku zažít to nej, kde objevíte jeho 4 tajemství nebo jak si ho užít výhodněji. Těšíme se na vás v těchto dnech: 16.- 18. 1. 2020 od 10.00 do 18.00 hod. 19. 1. 2020 od 10.00 do 16.00 hod. Další veletrhy, kde se s námi můžete potkat: Slovakiatour Bratislava Holidayworld Praha Dovolená 2020 Ostrava Infotour Hradec Králové
více informací
Tříkrálovým průvodem vyvrcholí vánoční čas ve Frýdku-Místku

Tříkrálovým průvodem vyvrcholí vánoční čas ve Frýdku-Místku

Vydejte se i vy s Tříkrálovým průvodem k jesličkám, který vyrazí první lednovou neděli v 10.15 od kostela sv. Jana a Pavla v Místku, v jehož čele poputují samotní Tři králové spolu s velbloudy, koňmi a hudebníky.  Průvod bude procházet ulicí Ostravskou a 8. pěšího pluku směrem ke svému cíli na místeckém náměstí Svobody. Zde bude již připraven program v podobě vystoupení místecké scholy, živého betlému a krátkého divadelního představení. 
více informací
Nový rok 2020 přivítáme ve Frýdku-Místku ohňostrojem

Nový rok 2020 přivítáme ve Frýdku-Místku ohňostrojem

Stejně jako každý rok přivítá město Frýdek-Místek rok 2020 tradičním ohňostrojem. Odpálen bude přesně o půlnoci ze Silvestra na Nový rok z areálu Sokolík v parku u řeky Ostravice. Na obloze bude po dobu 12 minut k vidění stovka světelných raket, římských svící a kulových pum, které budou vytvářet různé obrazce. Nejlepší místo pro sledování ohňostroje bude jako obvykle z pravého břehu řeky Ostravice, tzn. z okolí finančního úřadu a soudu.
více informací
Na Štěpána na zámek

Na Štěpána na zámek

Vyrazte s rodinou o Vánocích na frýdecký zámek. Jako každoročně se na Štěpána otevírají jeho brány. Sváteční odpoledne můžete strávit prohlídkou Zámeckého okruhu frýdeckého zámku nebo prohlídkou výstav Vánoční pozdravy, Jedu v jedu či Listopad 1989. V 15.00 hodin vystoupí v Rytířském sále pěvecký sbor Catena Musica. Zámek bude přístupný 26. prosince od 13.00 do 17.00 hodin.
více informací
Ve Frýdku-Místku můžete vidět největší výstavu betlémů v České republice

Ve Frýdku-Místku můžete vidět největší výstavu betlémů v České republice

Tu největší výstavu betlémů v Ćeské republice můžete navštívit jen ve Frýdku-Místku. Každým rokem se tato výstava rozrůstá stále o nové a nové exponáty, a nyní můžete zhlédnout až 200 betlémů ze soukromé sbírky. Přijďte na chvíli zapomenout na čas a prožít si krásnou hudbu a podívat se na úžasné práce umělců, kteří do svých betlémů ukryli své umění, srdce a lásku. Výstava probíhá ve dvou dnech – 26. prosince od 13.00 do 18.00 hodin a 27. prosince od 10.00 do 18.00 hodin v prostorách jídelny 8. ZŠ naproti Tiskárny Kleinwächter. Na výstavě uvidíte při práci řezbáře, kteří přispějí k rozšíření sbírky, poslechnete si vánoční hudbu od Osmaband, Frýband a Catena Musica. Vstupné na výstavu je zdarma.
více informací
Míříte na Olešnou? Pozor na změny v dopravě!

Míříte na Olešnou? Pozor na změny v dopravě!

Míříte na Olešnou na procházku nebo na aquapark? Tak zbystřete! Obchvat města nám roste doslova před očima, proto je nutné průběžně provádět změny v přístupových trasách do této lokality. A jak se tam tedy nyní dostat?  AUTOBUSEM: zastávka Olešná AUTEM: Příjezdové trasy jsou v současnosti zajištěny, a to po ulici Nad Přehradou ve směru od nové autobusové točny a z druhé strany od Zelinkovic po ulici Rovenská
více informací
Pečete tu nejlepší vánočku?

Pečete tu nejlepší vánočku?

Statutární město Frýdek-Místek vyhlašuje 1. ročník kulinářské soutěže o nejvoňavější, nejchutnější a nejkrásnější „Sváteční vánočku“. Budete to právě vy, čí recept vyhraje? A co pro to musíte udělat? -> do 19. 12. 2019 se registrovat na trhyfm@frydekmistek.cz nebo na tel. 777 921 809 -> upéct 2 ks vánoček z 1 kg mouky a dále dle vlastní receptury -> odevzdat vánočky s receptem a postupem přípravy 20. 12. 2019 do 11.00 hodin na Živnostenský úřad magistrátu ve Frýdku na Radniční 1148 Vánočky se budou ochutnávat 20. 12. 2019 od 16.00 hodin a 21. 12. 2019 od 10.00 hodin v Adventním městečku na náměstí Svobody v Místku. A co se bude hodnotit? -> vůně, chuť a vzhled Vítěz bude vyhlášen 22. 12. 2019 před zahájením odpoledního programu v Adventním městečku. Vítězný recept bude zveřejněn na FB města a webu www.frydekmistek.cz
více informací
Doplň plecháček stylovým tričkem!

Doplň plecháček stylovým tričkem!

Vybav se dalším stylovým dárkem z Frýdku-Místku! Tentokrát bílým dámským tričkem s kapsičkou s motivem modrotisku.  Tričko je k dostání v různých velikostech na pobočkách TIC F≈M za cenu 190,-Kč. Přikup si třeba i plecháček a nech si obojí stylově zabalit jako dárek!
více informací
Příběh Vánoc zavede návštěvníky do frýdeckého Betléma

Příběh Vánoc zavede návštěvníky do frýdeckého Betléma

K Vánocům již neodmyslitelně patří vánoční komentovaná prohlídka Frýdku-Místku. Tento rok se do historické části Frýdku vydáme spolu s andělem, který návštěvníkům odkryje závoj tradic a symbolů Vánoc, aby společně objevili jejich skutečný význam. Za příběhem Vánoc se zájemci vydají ve středu 18. prosince 2019 od kostela sv. Jošta v 16.00 hodin. „S andělskou průvodkyní Kristýnou se cesta městem promění v kouzelné putování k jesličkám do frýdeckého Betléma, které obohatí příběhy a legendy ze života svatých, povídání o místním slavení českých Vánoc a jejich harmonické propojení s liturgickým slavením roku,“ přibližuje prohlídku ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. Trasa, která není náročná, povede od kostela sv. Jošta přes kostel sv. Jana Křtitele k jediné bazilice v Moravskoslezském kraji a národní kulturní památce bazilice minor Navštívení Panny Marie ve Frýdku, kde bude putování zakončeno společným koledováním s malými zpěváčky ze Základní umělecké školy Frýdek-Místek. Akce se koná zdarma a za každého počasí.
více informací
Hala Polárka bude hostit přípravný zápas MS v hokeji

Hala Polárka bude hostit přípravný zápas MS v hokeji

V mezivánočním čase se v Ostravě a Třinci uskuteční Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020. Aktéry mistrovství ale mohou vidět fanoušci s předstihem, kdy se na území České republiky odehrají v rámci kempů přípravné zápasy. Jedním z měst bude i Frýdek≈Místek. Zápas české juniorské reprezentace se Švédskem je stanoven na 20. prosince v hale Polárka. Začátek zápasu je v 17.30 hod. Zajistěte si svou vstupenku ZDE a přijďte fandit!
více informací
Objevte v předvánočním čase jedno z tajemství Frýdku-Místku

Objevte v předvánočním čase jedno z tajemství Frýdku-Místku

Pokud jste nestihli během roku objevit 4 tajemství Frýdku-Místku, máte možnost jedno z nich objevit ještě nyní před Vánocemi, a v netradiční podobě! Pivovar Radegast zve na večerní prohlídky pivovarem, kdy za svitu baterek projdete výrobními prostory pivovaru, poznáte jeho historii a vychutnáte si hořkou degustaci v pivovarské věže. Tam navíc absolvujete i oblíbenou Radegastovu školu čepování, během které vás mistr výčepní zasvětí do tajů tohoto krásného řemesla. Na konci prohlídky pak dostanete, pokud jste starší 18 let, dárek v podobě 4packu 0,5 l piva Radegast. Prohlídky, které se konají 10. 12., 12. 12. a 18. 12. od 18.00 hodin, je nutné si zarezervovat na telefonu 558 602 566 nebo e-mailem na exkurze@radegast.cz. Délka prohlídky je 3 hodiny a zaplatíte 199,-Kč za osobu.
více informací